Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Jedziesz na rekoronację do Leśniowa, włóż białą kartę za szybę.

Jedziesz na rekoronację do Leśniowa, włóż białą kartę za szybę.

Tysiące wiernych wybiera się na rekoronacje figury Matki Bożej Patronki Rodzin. Rozpoczął działanie specjalny sztab powołany do zapewnienia bezpieczeństwa w czasie uroczystości.

Sztab składa się z policjantów, strażaków, przedstawicieli leśniowskiego sanktuarium oraz miasta Żarki. Ustalono już podstawowe zasady związane z bezpiecznym dojazdem na miejsce uroczystości.
Główne uroczystości zaplanowano na sobotę 2 lipca. Tego dnia program przedstawia się następująco o godz. 11.00 – różaniec, a o godz. 12.00 – uroczysta msza święta połączona z rekoronacją cudownej figury pod przewodnictwem J.E.Ks. Abp. Stanisława Nowaka.

Dla służb porządkowych oznacza to intensywną pracę już od wczesnych godzin rannych. W dniu rekoronacji (2.07.) patrole będą ustawione  przy wjazdach do Żarek od strony Niegowy, Janowa, Częstochowy, Koziegłów i Myszkowa. Zwykle przy uroczystościach religijnych w sanktuarium jako parking wykorzystywano położone nieopodal targowisko miejskie w Żarkach. Tym razem jednak rekoronacja  przypada w dzień targowy i parkingi są wyznaczone w innych miejscach.

Dlatego każde auto, które w dniu 2 lipca kieruje się do sanktuarium najlepiej, aby było oznaczone białą kartką papieru. Ułatwi to służbom kierowanie na parkingi.
Autobusy będą mogły zaparkować na wyznaczonych parkingach przy ul. Ofiar Katynia (przy drodze wojewódzkiej nr 789) nieopodal budynku nowego gimnazjum oraz przed remizą straży OSP również przy ul. Ofiar Katynia.

Kierowcy indywidualni proszeni są o przejazd drogą nr 793 w kierunku Świętej Anny i Złotego Potoku i parkowanie na położonym przy tej drodze osiedlu 600-lecia.  
Nowa droga z Osiedla 600-lecia w kierunku Leśniowa (tzw. obwodnica Leśniowa, przedłużenie ul. Chryzantem) będzie tego dnia zarezerwowana dla przejazdu policji, karetek, służb porządkowych.

Kierowcy jadący przez Żarki w kierunku Niegowy będą kierowani na drogę nr 792 przez Jaworznik w stronę Kroczyc.

Zarówno policjanci, jak i strażacy zaangażowani w pracę sztabu podkreślają, iż dojazd samochodem pod sanktuarium będzie niemożliwy.   Każdy musi się liczyć, i z tym, iż ostatni odcinek podróży musi pokonać na piechotę. Parking  przy ul. Leśniowskiej najbliżej sanktuarium zostanie wykorzystany na potrzeby służb i osób niepełnosprawnych ruchowo.

Na znacznym odcinku w dniu 2 i 3 lipca będzie zamknięta ul. Leśniowska łącząca centrum miasteczka z sanktuarium. Samochodem nie będzie można przejechać od skrzyżowania ulic Leśniowskiej i Wierzbowej (od budynku wodociągów). Służby zamkną również odcinek w stronę Przewodziszowic od sanktuarium do ul. Wschodniej.
W minioną niedzielę do mieszkańców dzielnicy Żarek - Leśniowa została skierowana prośba od przeora Jerzego Kielecha i burmistrza Klemensa Podlejskiego,  aby udostępnili  na działkach i posesjach miejsca parkingowe. Natomiast do mieszkańców Żarek została skierowana sugestia, aby w dniu rekoronacji pozostawili  auta w garażach. A do sanktuarium udali się pieszo lub jeśli to niemożliwe, to korzystali z parkingów na Osiedlu 600-lecia.

Ponadto mieszkańcy Leśniowa zostali poproszeni o ograniczenie wyjazdów w dniach 2 i 3 lipca.  Służby porządkowe radzą, aby auto zaparkować u rodziny lub znajomych w sąsiednich dzielnicach, ponieważ w godz. 10.00 – 16.00 należy liczyć się ze znacznymi utrudnieniami w ruchu kołowym zarówno w sobotę i niedzielę.
W dniu 3 lipca (niedziela) służby porządkowe nadal będą czuwały nad bezpieczeństwem osób biorących udział w uroczystościach. Tego dnia jednak jako parking będzie wykorzystany przede wszystkim plac targowy przy ul. Ofiar Katynia (DW nr 789)

Szczegółowy program uroczystości
Uroczystość rekoronacji Figury Matki Bożej Patronki Rodzin – 2 i 3 lipca 2011.
Znany jest już program uroczystości związanych z rekoronacją figury Matki Bożej Leśniowskiej.

Od 23 czerwca do 1 lipca ojcowie i bracia paulini zapraszają na msze św. o godz. 19.00 oraz Nowennę Dziękczynno -Błagalną do Matki Bożej bezpośrednio przygotowującą do uroczystości.

Natomiast w sobotę – 2 lipca program przedstawia się następująco:

11.00 – różaniec
12.00 – uroczysta msza święta połączona z rekoronacją cudownej figury pod przewodnictwem J.E.Ks. Abp. Stanisława Nowaka
 16.00 – nieszpory
16.30 – Koncert Orkiestry Koncertowej Victoria
19.00 – Msza św.
19.45 – Koncert zespołu New Life”M

Niedziela – 3 lipca

10.30 – różaniec
11.00 – msza święta dziękczynna za rekoronację pod przewodnictwem przeora Jasnej Góry o. Romana Majewskiego
14.30 – koncert orkiestry jasnogórskiej
17.30 – koncert Eleni

W załączeniu plakat związany z uroczystościami.

20

CZE

2011

997

razy

czytano