Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Pieniądze od radnych i burmistrza dla Sebastiana Pawlika, mistrza Europy w trójboju siłowym i chorego strażaka.

Pieniądze od radnych i burmistrza dla Sebastiana Pawlika, mistrza Europy w trójboju siłowym i chorego strażaka.

Młody żarczanin był gościem specjalnym na sesji Rady Miejskiej w Żarkach w dniu 28 czerwca. Obecnych na sali interesowała dyscyplina, w jakiej Sebastian Pawlik odnosi sukcesy.  Trójbój siłowy to połączenie trzech wyczerpujących konkurencji. Składa się na niego wyciskanie sztangi na ławeczce leżąc, przysiad z ciężarem na barkach oraz tzw. „martwy ciąg” (wykonuje się go podnosząc sztangę z ziemi do momentu, w którym plecy i nogi zawodnika są całkowicie wyprostowane, barki odciągnięte do tyłu, a sztanga znajduje się nieco poniżej bioder). Ważący 75 kilogramów młody żarczanin został Mistrzem Europy w kategorii junior do 19 lat w czasie imprezy w Rybniku. Pawlik wycisnął na ławeczce 140 kilogramów, przysiadł ze 130 kilogramami na plecach, w „martwym ciągu” osiągnął zaś rezultat 160 kilogramów. Łącznie dało mu to wynik 430 kilogramów i pierwsze miejsce w kategorii junior do 19 lat.

Sebastian marzy o wyjeździe do Stanów Zjednoczonych, gdzie będą organizowane Mistrzostwa Świata. Potrzebuje jednak sponsorów, którzy wsparli by jego przygotowania i pokryli koszty wyjazdu. Potrzeba na to ok. 10 tysięcy złotych. W trakcie sesji radni miejscy oraz burmistrz Żarek w wyniku dobrowolnej składki wręczyli okrągłą sumę pieniędzy z przeznaczeniem na realizację marzenia o wyjeździe do USA. Podziękowali również za godne reprezentowania Żarek i promocję miasteczka. Jeśli ktoś jest zainteresowany wsparciem młodego zawodnika to podajemy numer kontaktowy - 515 600 618.
W trakcie sesji radni uzbierali jeszcze jedna kopertę. Zabrał ją ze sobą radny Henryk Świerdza. Po posiedzeniu przekazał ją strażakowi z Przybynowa, który ciężko zachorował i potrzebuje pomocy finansowej.


(przygotowała: Katarzyna Kulińska -Pluta, fot. Katarzyna Kulińska-Pluta)

29

CZE

2011

1020

razy

czytano