Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Interesujące zajęcia w Świetlicy w Suliszowicach.

Interesujące zajęcia w Świetlicy w Suliszowicach.

Dzieci ze świetlicy w Suliszowicach nie tylko spędzają czas na rozrywkach, ale również na poznawaniu najbliższej okolicy. W trakcie zajęć dzieci pod opieką Anny Szczepańczyk wybrały się na wycieczkę pieszą do grobu mężczyzny zastrzelonego przez Niemców w czasie II wojny światowej, którego szczątki znajdują się w tamtym miejscu do dnia dzisiejszego, jak podają lokalni mieszkańcy. Niektórzy twierdzą, że poległym mężczyzną był żołnierz, jednak większość jest zdania, że był to okoliczny mieszkaniec, który poniósł śmierć przypadkowo, zabity przez przejeżdżających przez wieś Niemców.

Grób znajduje się na Zastudniu, tuż przy drodze i nosi ślady dawnej pielęgnacji ze strony mieszkańców Suliszowic.

Na wycieczkę wybrały się następujące dzieci: Oskar Lis, Paulina Kubańska, Dominik Kubański, Błażej Dworak, Damian Pietruszewski, Jakub Pietruszewski, Patrycja Kasprzyk, Justyna Sidorkiewicz, oraz Hubert ze śląska. Dzieci szły niebieskim szlakiem przez las, mijały Strażnicę, rozpoznawały okoliczne drzewa.  

Po wypielęgnowaniu grobu, wkopaniu krzyża, posadzeniu kwiatów, podlaniu ich, zapaleniu znicza i odmówieniu modlitwy za zmarłego, dzieci bawiły się na pobliskiej piaskowni, a następnie uradowane powróciły do świetlicy.

Inną formą spędzania czasu na świetlicy są różnorakie konkursy, np."Mam talent", w którym dzieci prezentują swoje zdolności. W zorganizowanym konkursie wzięło udział 6 podopiecznych: Kacper Słabosz, Damian Pietruszewski, Kamil Pala, Klaudia Piętak, Justyna Sidorkiewicz, Weronika Nocuń. Dzieci w głównej mierze śpiewały, a oklaskiwała je liczna widownia złożona z pozostałych wychowanków oraz z jury.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody. Pierwsze miejsce zajęła Justyna Sidorkiewicz i otrzymała pendrive'a, drugie miejsce: Klaudia Piętak-Encyklopedię A-Z, trzecie miejsce zajął Kamil Pala i otrzymał etui na CD. Pozostali uczestnicy konkursu dostali nagrody pocieszenia w postaci podkładek pod myszki.

W budynku świetlicy w Suliszowicach działa również wypożyczalnia rowerów i kijków nordic walking, czynna codziennie po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym, numer 605 836 111.


Przygotowała Anna Szczepańczyk.

15

LIP

2011

1177

razy

czytano