Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

LKS „Zieloni Żarki” chce grać w IV lidze

LKS „Zieloni Żarki” chce grać w IV lidze

Dzisiaj (29.07.) działacze LKS „Zieloni Żarki” zwrócili się do Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach z pismem zapewniającym o chęci przystąpieniu klubu do rozgrywek w IV lidze za drużynę Olimpia Truskolasy.

Do Zielonych dotarła informacja, iż Olimpia Truskolasy wycofuje się z rozgrywek z I grupy  IV ligi śląskiej. W związku z tym w Żarkach postanowiono działać i złożyć oficjalne pismo potwierdzające chęć udziału w rozgrywkach w IV lidze.
LKS Zieloni Żarki wymienia szereg argumentów, które miałby poprzeć ich chęci. Po pierwsze klub dysponuje bardzo dobra bazą sportową. W ubiegłym roku miasto zmodernizowało  stadion dzięki dotacji z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Dotacja unijna oraz finansowe wsparcie ze strony gminy Żarki pozwoliła na przebudowę trybun ziemnych, powstanie zadaszenia nad ich częścią. Wybudowano sieć hydrantową dla obsługi boiska, urządzono miejsce dla osób niepełnosprawnych. Wprowadzono drenaż wgłębny, odprowadzający nadmiar wód, zaprojektowano i wykonano chodnik przy trybunach. Położona została nowa nawierzchnia trawiasta. Zakupiono niezbędne wyposażenie: pełnowymiarowe bramki, urządzenia do pielęgnacji trawy – skaryfikator, kosiarkę do trawy oraz samobieżny wózek podlewający. 

Po drugie oprócz zmodernizowanego stadionu LKS „Zieloni Żarki” dysponuje budynkiem, w którym jest zaplecze dla zawodników: szatnie, sanitariaty w bardzo dobrym stanie, remont został zakończony w 2006 r.

Po trzecie klub ma zapewnione finansowanie działalności potwierdzone w postaci umowy LKS z Gminą Żarki w zakresie realizacji zadań z zakresu upowszechniania sportu.
Po czwarte w czerwcu tego roku zmienił się skład Zarządu Klubu. Już w pierwszych dniach działalności przystąpił do poszukiwania osób chcących wesprzeć działalność Zielonych. Pozyskał 10 osób i instytucji zainteresowanych finansowaniem potrzeb bieżących klubu.

Po piąte Zarząd nie tylko postawił na wyszukanie dodatkowych źródeł finansowania, ale również położył mocny nacisk na promocję rodzimych zawodników. LKS „Zieloni Żarki” prowadzi cztery grupy młodzieżowe. Z biegiem czasu do drużyny seniorskiej przechodzą wychowankowie grup młodzieżowych.

Po szóste klub jest w pełni przygotowany do przystąpienia do gry w IV lidze ze względów materialnych, ma wykupioną licencję klubową na grę w IV lidze.  

Czy te argumenty wystarczą. Teraz ruch leży po stronie  Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta)

29

LIP

2011

932

razy

czytano