Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Gospodarstwo Agroturystyczne „Między Zamkami” z Kotowic w gm. Żarki najlepsze w województwie śląskim.

Gospodarstwo Agroturystyczne „Między Zamkami” z Kotowic w gm. Żarki najlepsze w województwie śląskim.

Pierwsze miejsce dla jurajskiego agrogospodarstwa z gminy Żarki w Wojewódzkim Konkursie na Najlepsze Gospodarstwo Agroturystyczne. Właściciele odbiorą nagrodę w dniu Dożynek Jasnogórskich.

Znane są już wyniki konkursu organizowanego przez  Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie wraz z Sekretariatem Regionalnym Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego. Jury złożone z przedstawicieli tych instytucji odwiedziło w lipcu br. agrogospodarstwa zgłoszone do konkursu. Werdykt jury okazał się bardzo pomyślny dla właścicieli obiektu o nazwie Między Zamkami w Kotowicach w gminie Żarki. To właśnie to gospodarstwo zajęło pierwsze miejsce.

- To bardzo dobra wiadomość. W przyszłości to szansa na lepszą promocję, zdobycie nowych klientów. Ta nagroda to również podsumowanie kilku lat pracy w turystyce i wskazanie, iż dbamy o gości i staramy się, aby wyjechali zadowoleni – mówi Iwona Rutecka, właścicielka Między Zamkami w Kotowicach.

Jej gospodarstwo położone jest na Jurze Krakowsko -Częstochowskiej. Bliskość ruin zamków w Mirowie, Bobolicach, Morsku, Ostrężniku i Ogrodzieńcu sprawia, iż warto potraktować tą lokalizację jako doskonałą bazę wypadową. Z okien rozciąga się przepiękny widok na obsiane zbożem pola, zielone lasy, a z piętra widok na zamek w Mirowie. Gospodarze prowadzą usługi całoroczne w pokojach: od dwuosobowych do apartamentów czteroosobowych. Każdy pokój wyposażony jest w: łazienkę, telewizor, radio, czajnik bezprzewodowy, Internet (WiFi). Na miejscu oferowane jest domowe jedzenie, a także miejsce na ognisko, grill, plac zabaw dla dzieci,  boisko, parking, sala konferencyjna.

- Latem przeważają rodziny z dziećmi, natomiast poza sezonem wakacyjnym przygotowujemy oferty dla firm – mówi właścicielka. – Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, dbamy o promocję, przede wszystkim internetową. Najlepszą reklamą jest jednak zadowolony klient, który nas poleca.

Drugie miejsce w konkursie przypadło Agrogospodarstwu Nad Wodospadem w Sopotni Wielkiej, trzecie dla Gospodarzy „Rancho Romeo” z Bojszów.

Jury odwiedzając każdą zgłoszoną zagrodę oceniało ją w kilku obszarach. Brano pod uwagę następujące kryteria: wrażenie ogólne, estetykę otoczenia, bezpieczeństwo i komfort wypoczynku, higienę  żywienia i pomieszczeń jadalnych. Ponadto oceniano estetykę pokoi gościnnych, dostępność do węzła sanitarnego i pokoju wypoczynkowego, miejsca na sport i rekreacje. Sprawdzano również ekologiczne rozwiązania, czy gospodarze dbają o odbiór nieczystości, segregację odpadów, oszczędność energii i zachowanie przepisów przeciwpożarowych. Nie bez znaczenia pozostaje również zasady żywienia gości, inwestycje w gospodarstwie związane bezpośrednio z prowadzoną działalnością . Jury zwraca również uwagę na konkurencyjność ceny i aktywność w propagowaniu własnej oferty agroturystycznej.

Głównym celem konkursu jest wyłonienie najlepszego gospodarstwa agroturystycznego w województwie śląskim oraz promocja walorów turystycznych regionu śląskiego i gospodarstw świadczących usługi agroturystyczne. W konkursie biorą udział rolnicy prowadzący gospodarstwa agroturystyczne na obszarach wiejskich jako dodatkowe źródło dochodu, w których liczba pokoi gościnnych nie przekracza pięciu.
    
Kontakt

Gospodarstwo Agroturystyczne "Między Zamkami"
Kotowice, ul. Zamkowa 48, 42 – 310 Żarki, tel. 660 753 672
www.miedzyzamkami.com
  
(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Archiwum Między Zamkami)


 

02

SIE

2011

1429

razy

czytano