Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Żarki w telewizyjnych programach - 08.08. - TV Silesia i 18.08. - TVP KAtowice

Żarki w telewizyjnych programach - 08.08. - TV Silesia i 18.08. - TVP KAtowice

Już wkrótce na szklanych ekranach będzie można zobaczyć dwie telewizyjne audycje, w czasie których zdjęcia zostały wykonane w Żarkach.

W dniu 18 sierpnia (czwartek) jest emitowany w Telewizji Katowice program pt. „Odkrywamy Jurę” . jest to cykl autorstwa Anny Migalskiej, poświecony najpiękniejszym zakątkom Jury Krakowsko - Częstochowskiej.

Autorka, Anna Migalska - wspólnie z właścicielem bobolickiego zamku - Jarosławem W. Laseckim, podróżują po Jurze i prezentują widzom historię, tradycje, obraz współczesny miast i miasteczek.

W minioną środę ekipa telewizyjna pojawiła się na żareckim targowisku. Kamera próbowała uchwycić koloryt targu. Szczególna uwaga skupiła się na stoisku Jadwigi Plesińskiej, która od lat sprzedaje tu chleb tatarczuch i żareckie obwarzanki odpustowe. Obydwa przysmaki są wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych w Ministerstwie Rolnictwa. Po zakupach Anna Migalska oraz Jarosław Lasecki pojechali do leśniowskiego sanktuarium. Przywitał ich ojciec Stanisław Knapek i oprowadzał po tym jednym z najpiękniejszych miejsc w województwie śląskim.

Jak mieszkańcy Żarek i ojcowie Paulini wypadli przed kamerą? Będzie można zobaczyć w dniu 18 sierpnia w programie „Odkrywamy Jurę” o godz. 17.30.

Natomiast dzisiaj (8.08) w Telewizji Silesia można obejrzeć program pt. Jura Informator. W nim m.in. o sanktuarium Leśniowskim oraz turystyce aktywnej w gminie Żarki. Program był nagrywany w lipcu. Przed kamerą prezentowały się pani współdziałające z Szkołą Positive Energy z Żarek. Pod kierunkiem instruktor Marioli Pasikowskiej spacerowały w Przewodziszowicach.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Katarzyna Kulińska-Pluta)

08

SIE

2011

980

razy

czytano