Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Wielkie liczenie na targowisku miejskim w Żarkach.

Wielkie liczenie na targowisku miejskim w Żarkach.

Osiem tysięcy  – tyle osób weszło w sobotę na targ w ciągu pięciu godzin. Na teren wjechały 423 samochody dostawcze i 1700 samochodów osobowych.

W sobotę (23 lipca) zorganizowano wielkie liczenie na targowisku miejskim w Żarkach. Liczono wchodzących i wjeżdżających przy wejściach od strony ulic: Ofiar Katynia (pierwszy wjazd, drugi wjazd, gimnazjum, stary młyn), następnie od strony ul. Leśniowskiej (przy małym parkingu, ul. Wąskiej, ul. Piaski – dojście do pawilonu Hermes).

- Liczenie zorganizowano w godzinach od 6 rano do 11 przedpołudniem. W tym czasie przez teren targowiska przeszło osiem tysięcy osób – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Najwięcej osób wchodzi na targ od strony centrum przy skrzyżowaniu ul. Leśniowska, a ul. Piaski. W sobotę (23.07.) odnotowano tutaj 2022 osoby. Najwięcej samochodów dostawczych wjeżdża od ul. Ofiar Katynia w główną targową alejkę, czyli ul. Piaski. W sobotę, kiedy prowadzono badanie tą bramą przejechało 163 pojazdów dostawczych. Najwięcej samochodów osobowych kieruje się na targ od strony gimnazjum. Wyliczono, iż 834 kierowców wybrało właśnie ten wjazd.

Badanie przeprowadzono tylko na terenie, którym zarządza gmina. Nie brano pod uwagę samochodów parkujących wzdłuż ul. Ofiar Katynia, w centrum miasteczka, czy na prywatnych parkingach. Można tylko przypuszczać, iż drugie tyle samochodów parkuje poza terenem objętym liczeniem. Zatem liczba byłaby bliska 3 tys. aut.

 (przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta)

08

SIE

2011

1147

razy

czytano