Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Młodzi adepci pożarnictwa na obozie szkoleniowo- wypoczynkowym w Żarkach.

Młodzi adepci pożarnictwa na obozie szkoleniowo- wypoczynkowym w Żarkach.

Sporo zabawy, dużo wiedzy i praktycznych zajęć. Tak w skrócie można określić program organizowanego po raz pierwszy obozu dla dzieci i młodzieży z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Żarkach.

Dwadzieścia  jeden osób w wieku od 9 do 16 lat wzięło  udział w obozie. Młodzi ludzie mieli zorganizowaną bazę do ćwiczeń i noclegów w remizie OSP w Żarkach. W trakcie pobytu zapewniono im szereg interesujących zajęć: z pierwszej pomocy, który prowadził sekcyjny Paweł Labocha, z musztry  z byłym członkiem  Kompanii Reprezentacyjnej Państwowych Straży Pożarnych mł. kapitanem Mariuszem Szczepańskim,  z armatury wodno-pianowej z wykładowcą Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie st. kapitanem Piotrem Plackiem. Natomiast w tajniki podstaw organizacji, funkcjonowania, hierarchii Państwa Straży Pożarnej i Ochotniczej oraz w zasady zachowywania się przy akcji ratowniczej wprowadził dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej w Dąbrowie Górniczej mł. brygadier  Dariusz Kleszcz. Wielka frajdą były dla uczestników obozu zajęcia z żeglarstwa z ratownikiem WOPR-u Jakubem Jaroszem, druhem jednostki OSP Żarki.

- Zależało mi, aby dzieci miały ciekawie zagospodarowany czas i zyskały, jak najwięcej wiadomości na temat spraw związanych z pracą w straży, funkcjonowaniem jednostek i z niesieniem pomocy – wyjaśnia  Andrzej Gzieło, pomysłodawca i główny organizator obozu, druh OSP Żarki.

Obóz udało się zorganizować dzięki finansowemu wsparciu: Samorządu Gminy Żarki, składek od rodziców. Przedsięwzięcie wsparli również sponsorzy: radny Andrzej Jakóbczak, radny powiatowy Jarosław Komor, Piekarnia HENPIEK, Gminna Spółdzielnia w Żarkach, Marzena Nowakowska i Andrzej Gzieło. Wyżywienie  w bardzo korzystnych cenach  zagwarantowała Pizzeria Capri. Na przyszły rok zapowiedziano kolejną edycję obozu.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Archiwum OSP w Żarkach)

26

SIE

2011

1018

razy

czytano