Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Na Gaju wspólna zabawa.

Na Gaju wspólna zabawa.

W dniu 3 września w Przewodziszowicach w Gminie Żarki na boisku sportowym odbył się II Piknik pod nazwą  „REKREACJA NA GAJU”

W programie pikniku znalazł się m.in. turniej piłki nożnej o „Złotego Trampka”  pomiędzy drużynami mieszkańców Leśniowa – Przewodziszowic, Osiedla 600 – lecia i Żarki Centrum .

Zwycięzcą została drużyna Centrum która odebrała trofeum. Po turnieju odbył się pokaz Akcji Ratowniczo – Gaśniczej w wykonaniu młodzików z OSP Żarki  którzy pokazali szybki natarcie i gaszenie pożaru. Ponadto Zespół Carmen z Przybynowa uświetnił piknik koncertem. Można powiedzieć, że był to koncert jubileuszowy, bo w tym roku Carmen obchodzi 10-lecie istnienia. Po koncercie rozdawano smaczne pieczonki. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna która trwała do późnych godzin nocnych prowadzona przez DJ.

Przedsięwzięcie zorganizowali radny Rady Mejskiej w Żarkach Andrzej Jakóbczak i OSP Żarki.

Pikniki odbywają się w miejscy, które mieszkańcy Przewodziszowic sami doprowadzi do porządku. Angażując własny czas, narzędzia wykonali szereg prac w systemie gospodarczym.
Z miejsca kiedyś zaniedbanego stworzyli miejsce spotkań z grillem, altaną.

- Zauważyliśmy, iż z tego miejsca ciągle ktoś korzysta. Nie tylko my w czasie pikników. Niektórzy tylko przesiadują, inni robią pieczonki, pieką kiełbaski – mówi radny Andrzej Jakóbczak.

09

WRZ

2011

1088

razy

czytano