Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

II Jurajski Piknik Integracyjny w Jaroszowie

II Jurajski Piknik Integracyjny w Jaroszowie

W sobotę 24 września odbył się piknik dla pensjonariuszy  Środowiskowego Domu Samopomocy oraz mieszkańców Jaroszowa.

Inicjatorami przedsięwzięcia były stowarzyszenia: Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół im T. Kościuszki w Żarkach oraz Jurajskie Amonity, z ramienia których koordynatorkami imprezy zostały: Halina Buła i Janina Cuglewska. Na wieść o organizacji pikniku do działań przyłączyła się Komisja ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, wspierając finansowo projekt oraz  ŚDS w Żarkach, którego  dyrektor Aneta Pniak kolejny  raz wzmocniła  organizację imprezy przy pomocy pracowników ośrodka i członków Stowarzyszenia „Pomocna dłoń”. Swój udział zaznaczyła też Ochotnicza Straż Pożarna w Żarkach, która na prośbę organizatorów zorganizowała pokaz akcji gaśniczej.

Atrakcjom i rozrywkom nie było końca. Spotkanie rozpoczęła psycholog Justyna Opiłka, która sprowokowała zabawę integracyjną wszystkich uczestników pikniku, przełamała pierwsze lody, a swym uśmiechem i życzliwością rozświetliła twarze dzieci. Stajnia Jaroszówka Marty i Rafała Szczeblewskich zorganizowała przejażdżki dla wszystkich dzieci, a Eugeniusz Pala z Czatachowy swym konnym pojazdem sprawił wiele radości uczestnikom zabawy, którzy wielokrotnie zasiadali, aby po raz kolejny  nacieszyć się okazją. Piknik  uzyskał wsparcie wielu życzliwych ludzi. Piekarnia Musialik&Samulak ofiarowała pieczywo dla wszystkich uczestników, a Jurajska Spółdzielnia Pracy  uraczyła  ich  wodą, napojami i gadżetami.  Swój udział zaznaczyli radni gminni: Andrzej Jakubczak przekazał kilka kilogramów wędlin, a Bogusław Gosek ożywił imprezę oprawą muzyczną, zapraszając do tańców. Wielką popularnością cieszył się swojski smalec autorstwa Haliny Buły oraz ciasta wykonane przez panie ze stowarzyszeń. Nie zabrakło obecności młodych  członków rady osiedlowej z Olesiowa, którzy przez kilka godzin zawzięcie i zażarcie grillowali kaszankę i kiełbaski. Piękna, słoneczna pogoda, smaczne jedzenie i ciekawe atrakcje  sprzyjały integracyjnej atmosferze, w której każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. Trudno było kończyć piknik, ale już wiadomo, że nie będzie to ostatnie spotkanie.

III Jurajski Piknik Integracyjny w przyszłym roku stanie się faktem, gdyż w Gminie Żarki nie brakuje ludzi, którzy potrafią zrobić coś z niczego, zarazić swym entuzjazmem i życzliwością innych i sprawić, że  coraz więcej ludzi myśli o kolejnych spotkaniach. Organizatorzy kierują  gorące podziękowania do wszystkich, którzy zechcieli wesprzeć piknik finansowo, rzeczowo lub swą  obecnością , nie ukrywają też  swej satysfakcji, że sprawili wielu ludziom przyjemność i szansę na spotkaniew gronie ludzi życzliwych, otwartych na drugiego człowieka.

Organizatorzy i sponsorzy

Stowarzyszenia:
Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach
Jurajskie Amonity
Pomocna Dłoń

Sponsorzy:
JURAJSKA Spółdzielnia Pracy
Komisja ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Żarki
ŚDS  w Żarkach
Stajnia Jaroszówka Marty i Rafała Szczeblewskich
Eugeniusz Pala z Czatachowy
OSP w Żarkach
Piekarnia Musialik& Samulak
Rada Osiedlowa Olesiów
Obsługa i sponsoring w postaci wyrobów własnych – Wybrane Panie ze                        Stowarzyszeń

(tekst: Janina Cuglewska, fot. Archiwum Stowarzyszenia)

29

WRZ

2011

1112

razy

czytano