Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Zostań WEBskim nauczycielem

Zostań WEBskim nauczycielem

Zachęcamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach dla nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych z województwa śląskiego, którzy chcą rozwinąć swoje kompetencje w zakresie wykorzystania w pracy dydaktycznej nowoczesnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych.

Uczestnicy projektu będą objęci 40 godzinnym szkoleniem, które zostanie zrealizowane w centrach miast Bielsko-Biała, Częstochowa, Katowice i Rybnik, w systemie weekendowym (soboty i niedziele). W trakcie szkolenia uczestnikom zostaną zapewnione materiały szkoleniowe oraz wyżywienie, natomiast same zajęcia przybiorą formę wykładów, warsztatów, pracy w grupach czy dyskusji. Ponadto każdy uczestnik otrzyma bezpłatny podpis elektroniczny CC SEKAP.

W imieniu Województwa Śląskiego projekt pt. „Elektroniczne Doskonalenie i Edukacja Informatyczna Nauczycieli – eDeN” realizować będzie Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego (ŚCSI). Ponadto projekt otrzymał Patronat Honorowy Śląskiego Kuratora Oświaty, co świadczy, że szkolenia są godne uwagi.

Informację na temat rekrutacji oraz wszystkie dokumenty rejestracyjne można znaleźć na stronie internetowej www.e-slask.pl


Zakres tematyczny 40 godzinnego szkolenia obejmuje:

Moduł I: Praca z pakietem biurowym w tzw. chmurze (przetwarzanie w chmurze)

Moduł II: Praca w Internecie, w tym:

· Techniki informatyczne i komunikacyjne w życiu codziennym – e-usługi (z uwzględnieniem wykorzystania platformy SEKAP i podpisu elektronicznego),

· Zagadnienia e-bezpieczeństwa,

· Zagadnienia prawne – prawa autorskie, ochrona danych osobowych.

Moduł III: Praca w grupach – wypracowanie konspektów lekcji z uwzględnieniem nabytej na szkoleniu wiedzy i umiejętności.


Projekt obejmuje trzy tury szkoleń:

I tura: październik - grudzień 2011 r.

II tura: styczeń - kwiecień 2012 r.

III tura: październik - grudzień 2012 r.


Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej informacji na stronie: http://www.e-slask.pl

W załączeniu plakat (poniżej)

29

WRZ

2011

1832

razy

czytano