Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Przybynów – Wysoka Lelowska – nowa droga oddana do użytku.

Przybynów – Wysoka Lelowska – nowa droga oddana do użytku.

Ponad kilometr nowej drogi połączył dwie sąsiednie wsie. W dniu 4 października poświęcono i oddano do użytku wyasfaltowaną ulicę. Kosztowała niewiele ponad 210 tys. zł. Dofinansowanie wynosiło blisko 100 tys. zł.

- Czekaliśmy na tą drogę bardzo długo. Składaliśmy się nawet w latach 80. XX w. Niestety inwestycja nie doszła do skutku, a pieniądze poszły na inny cel  – wspominał Eugeniusz Siuda. Dzisiaj wraz z innymi sąsiadami wziął udział w uroczystości przekazania nowej drogi do użytku. Poświęcenia dokonał ksiądz proboszcz Roman Cer z parafii w Przybynowie.

- To już kolejna nowa asfaltowa droga na terenie parafii Przybynów. Mam nadzieję, że w tym zakresie dojdziemy do momentu, że będą zrobione wszystkie drogi i nie będzie już co święcić – powiedział ksiądz proboszcz.

Droga o długości 1075 metrów bieżących połączyła Przybynów z Wysoką Lelowską. Rozpoczyna się od ul. Żareckiej w Przybynowie poprowadzi przez tzw. Tarnawę aż do ul. Długiej w Wysokiej Lelowskiej.

- Część kosztów jest sfinansowana z programu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, który pozwala na zmodernizowanie dróg prowadzących do pól – poinformował burmistrz Klemens Podlejski. – Z tych środków wykonaliśmy już drogi w kierunku Jaroszowa, czy połączenie Zaborza z Suliszowicami.

Zadnie wykonało Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Remontowych „MYSZKÓW” Sp. z o.o. Pracę rozpoczęto we wrześniu br. Słowa podziękowania skierowano do przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, wykonawcy Stefana Cieślewicza oraz burmistrza. – Dziękujemy bardzo, że mamy asfaltową drogę i dobry dojazd – powiedział Mieczysław Maladyn z Przybynowa.

- Dzisiaj reprezentuję Urząd Marszałkowski. Cieszę, że ze nowa inwestycja jest tak dobrze odbierana przez mieszkańców dwóch wsi – powiedziała Grażyna Jastrząb z Urzędu Marszałkowskiego.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Justyna Hajduśkiewicz)

04

PAŹ

2011

1002

razy

czytano