Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Certyfikaty za turystyczne inicjatywy.

Certyfikaty za turystyczne inicjatywy.

Dwa certyfikaty za najlepszy produkt turystyczny oraz najlepszą potrawę regionalną otrzymali mieszkańcy Gminy Żarki w dniu 5 października w częstochowskim Hotelu Constancja.

Barbara Socha z Przybynowa prowadząca Miniskansen Wsi Jurajskiej odebrała nagrodę w kategorii produktu turystycznego. Natomiast pierogi Izabeli i Jana Szewczyk uznano za najlepszą potrawę regionalną. Do konkursu zgłoszeni zostali przez burmistrza Żarek Klemensa Podlejskiego.

- Na podium stanęły m.in. mini skansen oraz zamek Bobolice. Trudno porównywać rozmiary obu przedsięwzięć, ale w jednym i drugim obiekcie są turyści, którzy przejeżdżają odpocząć na Jurze i to jest najważniejsze – podkreślił burmistrz Klemens Podlejski.  – A na pierogi do Zagrody Maciejówka zawsze można się wybrać, bo warto.

Częstochowska Organizacja Turystyczna rozstrzygnęła w tym roku VII edycję konkursu na najlepsze produkty w regionie. Wpłynęło 37 propozycji najciekawszych ofert regionalnych. Częstochowska Organizacja Turystyczna nagrodziła 16 z nich. Certyfikat CzOT to nie tylko splendor, ale i korzyści w postaci reklamy i promocji produktów. Mieszkańcy Gminy Żarki od lat z powodzeniem startują w konkursach częstochowskiej organizacji. Oto lista certyfikatów zdobytych w latach ub.


2005.r.
Chleb tatrczuch certyfikat w konkursie na najlepszy potrawę regionalną

2006 r.
Najlepszy produkt turystyczny - Kupiecki Sąsiek w Żareckiej Stodole

2007 r.
Najlepszy produkt turystyczny - Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych oraz Szlak Kultury Żydowskiej

2008 r.
Najlepszy produkt  turystyczny  - Programy edukacyjne Zagrody Plastyczno-Kulinarnej „Maciejówka” w Ostrowie, pamiątka turystyczna – tradycyjny pająk sufitowy z Zagrody „Maciejówka”.  Potrawa regionalna  -  Sernik z koziego sera z „Koziej Zagrody” Dorota i Robert Chrostowscy w Ostrowie.

2009 r.
Najlepsze pamiątki  -  czekolada z Leśniowa, ciasteczka Leśniowskie,  najlepsza potrawa - chleb wiejski  na zakwasie z Zagrody Maciejówka

2010 r.
Najlepsze potrawy – nalewki na kozim mleku oraz  Ser twardy dojrzewający z Koziej Zagrody z Ostrowa

2011r.
Najlepszy produkt turystyczny – Miniskansen Wsi Jurajskiej przy Agrogospodarstwie pod Skałką, najlepsza potrawa – pierogi z Zagrody Maciejówka

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta)

07

PAŹ

2011

1116

razy

czytano