Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Wystawa „Przekaz z ludzką twarzą” - 7 listopada , godz. 18.00, Urząd Miasta i Gminy w Żarkach

Wystawa „Przekaz z ludzką twarzą” - 7 listopada , godz. 18.00, Urząd Miasta i Gminy w Żarkach

Wystawa za pomocą wielu archiwalnych zdjęć, dokumentów i wspomnień prezentuje historię Polsko-Czechosłowackiej Solidarności, która powstała we Wrocławiu na początku lat 80-tych. Była ona międzynarodowym forum współpracy przeciwników reżimu komunistycznego i jako mała grupa konspiracyjna funkcjonowała aż do 1987 roku. Gościem specjalnym wernisażu będzie czeska dysydentka, sygnatariuszka Karty 77, publicystka Petruška Šustrová.

Wystawę „Przekaz z ludzką twarzą” przygotowało Czeskie Centrum w Warszawie wraz z Instytutem Polskim w Pradze we współpracy z czeskimi historykami. Wystawa zdjęć dokumentujących historię ruchu dysydenckiego, m.in. KSS-KOR i Karty 77 była prezentowana w Polskim Instytucie w Pradze, a także w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce. Teraz dzięki współpracy Gminy Żarki z Czeskim Centrum wystawę będzie można oglądać w żareckim magistracie do 5 grudnia 2011 r.

Na 30 panelach A1 zostaną pokazane zarówno znane na całym świecie fotografie, jak i mniej popularne zdjęcia dokumentalne. Na fotografiach, na przykład ze spotkania czeskich, słowackich i polskich dysydentów w Karkonoszach, możemy zobaczyć Václava Havla, Lecha Wałęsę i wiele innych osób zaangażowanych w walkę z komunistycznym reżimem. Historie uzupełnione zdjęciami opowiadają o ludziach, którzy mieli odwagę sprzeciwić ówczesnemu systemowi władzy i publicznie zadeklarować swoje przekonania. Wystawa organizowana w  przeddzień Święta Niepodległości ma przypomnieć szczególnie młodemu pokoleniu, iż nie zawsze Polacy i nasi sąsiedzi Czesi cieszyli się wolnym krajem.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy pt. „Przekaz z ludzką twarzą” w dniu 7 listopada, o godz. 18.00 do Urzędu Miasta i Gminy w Żarkach.

13

PAŹ

2011

1003

razy

czytano