Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Dzieci ze świetlicy w Zawadzie były na wycieczce w Tarnowskich Górach, oraz Radzionkowie

Dzieci ze świetlicy w Zawadzie były na wycieczce w Tarnowskich Górach, oraz Radzionkowie

W dniu 24.08.2007r. (piątek) 41 osobowa grupa dzieci, która uczęszcza do świetlicy w Zawadzie była na wycieczce w Tarnowskich Górach gdzie zwiedzała Sztolnię Czarnego Pstrąga. Jest to 600 - metrowy odcinek dawnej Głębokiej Sztolni Fryderyka, który przepływa się łodziami od Szybu "Sylwester"  (30m głębokości) do Szybu "Ewa" (20m głębokości). Jest to skansen minionej techniki odwadniania kopalń. Zwiedzanie trwa ok. 1 godziny. Koleją atrakcją zorganizowaną dla dzieci było zwiedzenie muzeum chleba w Radzionkowie, gdzie dzieci mogły zobaczyć zgromadzone w muzeum sprzęty i meble, w które niegdyś wyposażone były piekarnie. Jednak największą atrakcją była możliwość uformowania różnego rodzaju warkoczyków, bułek z wcześniej przygotowanego ciasta, a potem skosztowanie produktów przygotowanych przez samego siebie.
Wszystkie atrakcje były możliwe dzięki dofinansowaniu z budżetu Województwa Śląskiego na wzmocnienie infrastruktury utworzonej w 2006 roku w ramach rządowego programu "Świetlica , praca, staż - socjoterapia w środowisku wiejskim"
W ramach tego dofinansowania  zorganizowane zostaną także wycieczki do: 
Bielska - Białej oraz na Szyndzielnię. Z wizytą dzieci udadzą się także do Chorzowskiego ZOO oraz będą uczyć się pływać w krytej pływalni w Myszkowie. Zorganizowany zostanie również rajd pieszy do Zaborza, a tam opiekunowie przygotują pieczonki dla dzieci. Dodatkową atrakcją jest również nocleg na terenie jednego z gospodarstw agroturystycznych pod namiotami, które zostaną zakupione dzięki temu dofinansowaniu.
Planowanie jest także zaopatrzenie świetlicy w ciekawe materiały do prowadzenia zajęć jak: pomoce logopedyczne, stroje dla amatorskiego kółka tanecznego, modele latające do sklejania, piłki, skakanki, namioty biwakowe oraz ogrodowe.

Przypomnijmy, iż świetlica powstała w 2006r. dzięki dofinansowaniu z budżetu Województwa Śląskiego oraz budżetu gminy.
Do świetlicy uczęszcza ponad 50-cio osobowa grupa dzieci i młodzieży z czterech wiosek: Zawady, Suliszowic, Jaroszowa oraz Czatachowy. Świetlica czynna jest 6 dni w tygodniu. Prowadzone zajęcia dostosowane są do oczekiwań i potrzeb dzieci, organizowana jest codzienna pomoc w nauce oraz odrabianiu prac domowych. Przy świetlicy działa amatorski zespół taneczny, organizowane są zajęcia plastyczne, logopedyczne oraz zajęcia z psychologiem. 

(Przygotowała: Anna Stodółkiewicz, fot. Małgorzata Banaszczyk)

29

SIE

2007

1388

razy

czytano