Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Ślubowanie i otwarcie szkolnego miejsca zabaw

Ślubowanie i otwarcie szkolnego miejsca zabaw

W dniu 9 listopada uczniowie klas I Szkoły Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach uczestniczyli w uroczystym ślubowaniu, a następnie w otwarciu miejsca zabaw zorganizowanego w ramach rządowego programu Radosna Szkoła.

Na uroczystość ślubowania przybyli goście – burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski, przewodnicząca Rady Miejskiej Stanisława Nowak, ksiądz Jan Wajs, dyrektor ZEAOS w Żarkach Jakub Grabowski, przewodnicząca Rady Rodziców Aneta Bernacka oraz rodzice uczniów i starsi koledzy. Pierwszaki zaprezentowały program artystyczny, którego główną myślą było przekonanie o konieczności zdobywania wiedzy i kształtowniu swoich charaterów. Wystąpiło każde dziecko. Piosenki, wierszyki oraz scenki zostały przyjęte przez publiczność z wielką sympatią i życzliwością.
 
Najważniejszy akcent uroczystości to ślubowanie złożone przez dzieci przy sztandarze szkoły oraz pasowanie na ucznia. Były oczywiście życzenia od dyrektora, władz gminy, oraz mnóstwo prezentów. Uczniów do występu przygotowały panie – J. Gil, A. Błaszczyk, D. Dorobisz. Następnie wszyscy udali się do sali – miejsca zabaw, które powstało dzięki funduszom rządowym w ramach projektu Radosna Szkoła. Całość inwestycji to kwota 20 000 zł, z czego 12 000 to pieniądze pozyskane na zakup zabawek i pomocy dydaktycznych. Wyremontowana kolorowa sala będzie miejscem relaksu, zabawy, ale także zdobywania umiejętności przez uczniów klas I – III.
 - Zgodnie z zaleceniami nowej podstawy programowej powinny w szkole znajdować się miejsca, w których dzieci mogłyby się bawić, uczyć i harmonijnie rozwijać. W naszej nowej pracowni wyróżniono dwie strefy miejsce radosnego ruchu oraz aktywnej nauki i zabawy.
 - Nauczyciele klas I – III uczestniczyć będą w szkoleniu, w jaki sposób pracować z dziećmi w szkolnym miejscem zabaw – wyjaśnia Tadeusz Pakuła, dyrektor szkoły.
 
- Mamy nadzieję, że nowa pracownia dobrze będzie służyć dzieciom, które już na Mikołaja będą mogły się cieszyć z innego prezentu - kompleksu boisk sportowych Orlik – poinformował uczniów i rodziców burmistrz Klemens Podlejski.
 
(przygotowano: SP w Żarkach, fot: archiwum SP w Żarkach)

10

LIS

2011

664

razy

czytano