Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Sukces młodych sportowców

W dniu 18 listopada w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie odbyło się uroczyste podsumowanie zawodów sportowych zorganizowanych dla uczczenia  Święta Niepodległości. Czołowe lokaty w wielu konkurencjach zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach. Zwycięzcy otrzymali z rąk  burmistrza miasta Myszkowa Włodzimierza Żaka pamiątkowe puchary oraz dyplomy.

Reprezentacja szkoły wzięła udział w turniej piłki nożnej halowej, turnieju siatkówki oraz w biegach przełajowych.   W turnieju piłki nożnej halowej drużyna szkoły bezapelacyjne zajęła I  miejsce, w zawodach wzięło udział 7 zespołów z całego powiatu. Skład zwycięskiej drużyny: Bartosz Samek, Kamil Surowiec , Krzysztof Czerwik, Jacek Bubel, Dawid Mach, Paweł Szykuła, Piotr Szczepanek, Mateusz Radosz.

W turnieju piłki siatkowej  wzięło udział 8 zespołów. Reprezentacja w składzie Dawid Mach, Kamil Surowiec, Paweł Szykuła i Jacek Bubel zajęła drugie miejsce.

W biegach przełajowych chłopców  na dystansie 1000 m pierwsze miejsce zajął Krzysztof Czerwik,  drugie  Jacek Bubel. W kategorii dziewcząt na dystansie 800m   - (klasy VI ) trzecie miejsce zajęła Paulina Urbańczyk,  natomiast w kategorii klas IV drugie  miejsce wywalczyła Wiktoria Jurek.  Uczniów do zawodów przygotowywali  Przemysław Maślankiewicz oraz Marcin Nowak.

(Tekst i archiwum: SP w Żarkach)