Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Wycieczka dzieci na Żywiecczyznę.

Wycieczka dzieci na Żywiecczyznę.

Dzieci ze świetlic wiejskich m.in. w Zawadzie, Czatachowie, Jaroszowa i Suliszowic w dniu 28 sierpnia zwiedziły okolice Bielska – Białej, Wisły i Żywca. Wszystko to dzięki dofinansowaniu jakie otrzymała świetlica wiejska w Zawadzie. Dofinansowanie to suma
15 tys. zł otrzymane z budżetu Województwa Śląskiego na wzmocnienie infrastruktury utworzonej w 2006 roku.
W dniu wycieczki dzieci wjechały kolejką linową o długości 1806 m na Szyndzielnię,  następnie przeszły do schroniska Klimczok, dalej do Szczyrku gdzie odwiedziły kościół salezjanów. Dalej droga prowadziła przez przełęcz Salmopolską do Wisły. Jadąc trasą beskidzką dotarły do Istebnej  i Koniakowa, dalej przez Węgierską Górkę trasa zaprowadziła z powrotem w okolice Bielska – Białej. Do domu dzieci powróciły około 20.00 godziny. Przez cały czas trwania wycieczki dzieciom towarzyszył Wacław Derejczyk - przewodnik po Jurze i Beskidzie Śląskim, były prezes oddziału PTTK w Częstochowie.
W ramach dofinansowania przewiduje się także zaopatrzenie świetlicy w ciekawe materiały do prowadzenia zajęć jak: pomoce logopedyczne, stroje dla amatorskiego kółka tanecznego, modele latające do sklejania, piłki, skakanki  namioty biwakowe oraz ogrodowe.


(przygotowała: Agnieszka Skorek, fot. Agnieszka Skorek)

04

WRZ

2007

1423

razy

czytano