Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Kupiecki Sąsiek w Żareckiej Stodole - 10 grudzień 2011 r.

Kupiecki Sąsiek w Żareckiej Stodole - 10 grudzień 2011 r.

Specjalnie dla gości i turystów odwiedzających targowisko miejskie w Żarkach w dniu 10.12.2011r. otwarte zostaną wrota Kupieckiego Sąsieku w godzinach 8.30 – 11.30. Impreza ma na celu promocję lokalnych produktów i specjałów. Kupiecki Sąsiek to miejsce, w którym mają szanse zaprezentować się lokalni twórcy i artyści.

Wystawcami Kupieckiego Sąsieku będą:

Koło Sprawne Ręce z Żarek
Koło działa w MDK w Żarkach. Panie specjalizują się w wykonaniu koronkowych
i szydełkowych ozdób. Pokażą przepiękne serwetki, koronkowe czapki i inne ręcznie wykonane cacka. Nie zabraknie również własnorecznie wykonanych ozdób choinkowych.

Jadwiga Plesińska z Żarek
Piecze najlepszy tatarczuch w województwie śląskim. W 2001 roku otrzymała Perłę najwyższą nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Dziedzictwa Kulinarnego. W 2005r. Certyfikat Częstochowskiej Organizacji Turystycznej. Chleb wypieka się z mąki gryczanej, wody i drożdży.

Dorota i Robert Chrostowscy z Ostrowa, Kozia Zagroda z Ostrowa
Właściciele gospodarstwa Kozia Zagroda (na Szlaku Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych). Od kilku lat mają na swoim podwórku kozy. Do stodoły przywiozą kozie sery, sernik z sera koziego,  mleko i wypieki drożdżowe na mleku kozim. Właściciele otrzymali już wiele nagród za swoje wyroby.

Izabela i Janusz Szewczyk z Ostrowa, Gospodarstwo Agroturystyczne „Maciejówka”w Ostrowie
Właściciele agrogospodarstwa Maciejówka w Ostrowie na Szlaku Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych trudnią się wypiekiem prawdziwego wiejskiego chleba na zakwasie, robieniem smalcu, żurku i pierogów. Specjalnie do Kupieckiego Sąsieku pani Izabela przywiezie świąteczne pierogi z kapustą i grzybami. Chleb na zakwasie i pierogi otrzymały Certyfikat Częstochowskiej Organizacji Turystycznej. Te wszystkie specjały będzie można kupić w żareckiej stodole.

Marcela Kozłowska z Ostrowa
Świetlicowa ze wsi Ostrów specjalizuje się w wykonywaniu kwiatów bibułkowych. Te właśnie produkty będzie można było podziwiać i kupić na Kupieckim Sąsieku.

Marta Przewodowska-Wójcik
Absolwentka ASP we Wrocławiu zajmuje się dekorowaniem przedmiotów metodą decoupage i wykonywaniem autorskiej biżuterii.

Terenowy Punkt Informacji Turystycznej
Tu będzie można dowiedzieć się na temat atrakcji ziemi żareckiej, bazy noclegowej
i gastronomicznej.

Emil Kałuża z Suliszowic
W zagrodzie ma 40 pszczelich rodzin. Pszczoły uwijają się na ekologicznych, czystych łąkach. Pan Emil podróżuje z pszczołami na wrzosowiska, aby mogły skorzystać z dobrodziejstw wrzosu. Na ziemie żarecką przybył z okolic Cieszyna. Pszczołami zajmuje się od 7 roku życia. Należy do Związku Pszczelarskiego. Do sąsieku przywiezie miody różnego rodzaju.

Janusz Ochocki z Żarek
Rzeźbiarz i artysta zajmujący się drewnem. Do stodoły przywiezie płaskorzeźby i rękodzieło wykonane z drewna, min. gadżety na biurko i ścianę z wypalonymi sentencjami.

Maria Bulska z Choronia
Trudni się wykonywaniem dekoracyjnych ozdób metodą origami. W stodole można będzie kupić koszyczki, łabędzie, pawie, kurki i kwiatowe kule, wszystko misternie złożone z papieru.

Wiesława Pośpiech z Ostrowa  
Pani Wiesława uwielbia malować szczególnie portrety, konie, pejzaże. Do stodoły przywiezie swoje obrazy.

Zespół OSTRÓWIOLINKI z Ostrowa będzie bawił gości przez cały czas trwania imprezy, a dodatkową atrakcją będzie wizyta MIKOŁAJA z workiem pełnym słodkości.

Organizatorem imprezy jest Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach.

30

LIS

2011

919

razy

czytano