Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Zakończenie szkolenia „Kobiety z Pasją”.

Zakończenie szkolenia „Kobiety z Pasją”.

W dniu 29 sierpnia w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Żarkach odbyło się spotkanie kończące projekt p.n. „Kobiety z Pasją”. Szkolenie to zostało zrealizowane przez ZDZ w Katowicach przy współpracy  Gminnego Centrum Informacji w Urzędzie Miasta i Gminy w Żarkach. Pomysł szkolenia w założeniu odpowiadał na zapotrzebowanie kobiet z terenów wiejskich w zakresie szkoleń i wsparcia w prowadzeniu własnej działalności. W projekcie wzięło udział 20 kobiet m.in. z Żarek, Postępu, Wysoki Lelowskiej, Przybynowa, Jaroszowa, Jaworznika, Zawady, Bliżyc, Ostrowa, i Lgoty Mokrzesz. Dzięki realizacji tego projektu trzy panie z terenu gminy Żarki założyły własne firmy w oparciu o przyznaną dotację, 10 pań ukończyło kurs prawa jazdy.
„Kobiety z pasją" to projekt przygotowany i realizowany w ramach Działania 1.6 Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich Europejskiego Funduszu Społecznego dla 20 kobiet bezrobotnych z terenu powiatów: myszkowskiego, zawierciańskiego i częstochowskiego - poszukujących pracy, biernych zawodowo, gotowych na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.
W ramach szkoleń odbyły się warsztaty „Autokreacji”, „Animatora usług regionalnych", kurs prawa jazdy kat. B,  uruchomiono sklep internetowy, poprzez który będą promowane
i sprzedawane lokalne wyroby rękodzielnicze, dotacje na uruchomienie własnej działalności gospodarczej dla 3 uczestniczek. Przez cały czas trwania projektu prowadzono poradnictwo zawodowe i biznesowe.


(przygotowała: Agnieszka Skorek, fot. Agnieszka Skorek)

04

WRZ

2007

1531

razy

czytano