Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Jubileusz XX lecia Związku Gmin Jurajskich

Jubileusz XX lecia Związku Gmin Jurajskich

W poniedziałek 12. grudnia w samo południe rozpoczną się obchody XX lecia Związku Gmin Jurajskich, jednego z najstarszych tego typu stowarzyszeń w Polsce, zrzeszającego obecnie 37 gmin z terenu Jury Krakowsko – Częstochowskiej.

Uroczystości rozpoczną się wystąpieniem Prezydenta Krakowa Prof. Jacka Majchrowskiego, następnie zostanie wyświetlony jubileuszowy film dokumentalny o historii Związku Gmin Jurajskich po którym zabierze głos Przewodniczący Związku Adam Markowski.  Nie zabraknie też podziękowań, wyróżnień i dyplomów, oraz głosu zaproszonych gości. W części artystycznej wystąpi młodzież z Centrum Kultury z Zielonek. - Uroczystość zakończymy rozkrojeniem i podzieleniem się jubileuszowym tortem – dodaje Rober Nieroda, dyrektor biura Związku Gmin Jurajskich.

Związek Gmin Jurajskich jest jedyną organizacją, która kompleksowo zajmuje się rozwojem turystycznym i promowaniem Jury Krakowsko - Częstochowskiej. Gdybyśmy nie działali razem, Jurą w sposób całościowy nie miał by się kto zająć.
Promocja pojedynczej gminy to za mało by przebić się do świadomości ogólnopolskiego, a zwłaszcza zagranicznego turysty. By to się udało trzeba reklamować  cały region turystyczny w wielu destylacjach i  wielu językach.

Związek Gmin Jurajskich to  solidny wielokrotnie sprawdzony w działaniu partner dla innych – Urzędów Marszałkowskich (małopolskiego i śląskiego), regionalnych organizacji turystycznych, ministerstw, PTTK- ów, branży turystycznej. Postrzegany jako solidna i merytoryczna organizacja która pomocna jest  również w zdobywaniu finansowania zewnętrznego na rozwój jurajskiej turystyki.

Stowarzyszenie Związek Gmin Jurajskich uczy turystyki samorządowców pokazując dobre praktyki, przykłady i rozwiązania. Turystom natomiast zapewniamy coraz lepszą informację o naszych jurajskich atrakcjach, zwiększając rozwój  gmin członkowskich poprzez rozwój sektora turystycznego na Jurze.

(przygotowanie: ZGJ)

09

GRU

2011

877

razy

czytano