Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Nagroda Jurajski Produkt Roku za budowę Gimnazjum Gminnego wraz z Jurajskim Centrum Informacji Europejskiej dla Pol-Rem Sp. z o.o. oraz Gminy Żarki

Nagroda Jurajski Produkt Roku za budowę Gimnazjum Gminnego wraz z Jurajskim Centrum Informacji Europejskiej dla Pol-Rem Sp. z o.o. oraz Gminy Żarki

Już po raz XI Regionalna Izba Przemysłowo – Handlowa w Częstochowie zorganizowała konkurs „Jurajski Produkt Roku 2011”. W sobotę  (9 grudnia) w Klubie „Politechnik” odbyła się uroczysta gala podsumowująca plebiscyt.

Ma on na celu promowanie perełek spośród regionalnych produktów i usług. Muszą one wyróżniać się nie tylko wysokimi standardami jakości, ale również innowacyjnością i pomysłowością.

Zgłoszenia kandydatów przyjmowano do 30 października. W szranki stanęło 18 zgłoszonych produktów i usług oferowanych przez lokalnych przedsiębiorców.
Potrzebę promowania ich osiągnięć podkreślał prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.  - Chciałbym, żeby wszyscy częstochowscy i jurajscy przedsiębiorcy mieli produkty na najwyższym poziomie, czyli takim, jakie prezentują zgłoszone do konkursu oferty. Mam nadzieję, że rozwój tych firm pociągnie za sobą kolejne inwestycje i nowe miejsca pracy.

Kluczowym punktem spotkania było ogłoszenie wyników konkursu.

- Uważam, że wszystkie produkty i usługi zgłoszone do konkursu były wyjątkowe, dlatego nie chciałbym być na miejscu jury, które musiało decydować o wyborze najlepszych – żartował  Zbigniew Miszczyk, prezes Zarządu Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Częstochowie.

Rzeczywiście, jury w składzie: Grzegorz Lipowski, Artur Siwek, Ryszard Mysłek, Waldemar Szleper, Katarzyna Nogańska oraz Edmund Kozerwaski – miało twardy orzech do zgryzienia.  Ostatecznie, po rozpatrzeniu zgłoszeń spełniających kryteria regulaminu, przyznało nagrody i wyróżnienia w  sześciu kategoriach.
W kategorii „produkt przemysłowy” I nagrodę wręczono firmie Kromiss-Bis Sp. z o.o. za stalowe słupy rurowe dla napowietrzonych linii elektroenergetycznych. Firma Eko-Mak Makarony Babuni za makaron „Kura swojski czterojajeczny” otrzymała I miejsce w sektorze „produkt rolno-spożywczy”. „Usługa” to kategoria, w której za demontaż i usuwanie azbestu doceniono firmę Eko-Gwajm Sp. z o.o. W dziale „usługa budowlana” I miejsce powędrowało do przedsiębiorstwa PW Pol-Rem Sp. z o.o. za budowę gimnazjum gminnego wraz z Jurajskim Centrum Informacji Europejskiej w Żarkach według projektu żareckiego architekta Tomasza Ulmana. W kategorii „produkt inny” za wytwarzanie energii odnawialnej w układzie ze spalania biomasy nagrodzono Zakład Elektroenergetyczny Elsen S.A. W ostatnim sektorze „instytucja lub osoba zasłużona dla rozwoju lub promocji regionu” wyróżnienia za aktywność na rynku gospodarczym i umiejętne wykorzystanie środków unijnych, otrzymały gminy Konopiska i Mykanów.
W programie znalazły się ponadto prezentacja oferty współpracy z rynkiem niemieckojęzycznym European Distribution Ideas GmbH oraz Idea Banku. O oprawę artystyczną gali zadbał Częstochowski Teatr Tańca Włodzimierza Kucy.

Kolejny plebiscyt promujący regionalną przedsiębiorczość już za rok!
- Liczymy, że w przyszłym roku ofert będzie jeszcze więcej! Stworzymy jakość, z której będziemy dumni i którą będziemy mogli się pochwalić na arenie polskiej i międzynarodowej – podsumował z nadzieją poseł Artur Bramura.

Źródło: http://www.wczestochowie.pl/multimedia/galeria/1032,jurajski-produkt-roku-2011/22427

Poniżej prezentacja zgłoszonego produktu:

12

GRU

2011

1012

razy

czytano