Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Wystawa Krzysztofa Muskalskiego w żareckim magistracie

Wystawa Krzysztofa Muskalskiego w żareckim magistracie

W dniu 12 grudnia odbył się w wernisaż wystawy zdjęć Krzysztofa Muskalskiego  pt. „Ziemia Święta. Biblijnymi Szlakami". Jednym z głównych gości był Janusz Jadczyk, dyrektor Częstochowskiego Muzeum, dzięki któremu możemy oglądać tę wystawę. Przewodnicząca Rady Miejskiej Stanisława Nowak oraz Zdzisława Sikorska były pracownik żareckiego magistratu opowiadały o swoich pielgrzymkach do Ziemi Świętej.

- Podróż do Ziemi Świętej była dla mnie spełnieniem wielkiego marzenia, jednak przeżycia i wrażenia, których doznałam osobiście przez dni pobytu w Ziemi Świętej przerosły moje oczekiwania i zostawiły niezatarty ślad w mojej pamięci i sercu.  Podróż do tego miejsca to odkrycie Ewangelii na nowo, a nawet głębsze jej zrozumienie, gdyż odczytywanie słów Nowego Testamentu w otoczeniu krajobrazów, które przecież przez dwa tysiące lat nie uległy znacznej zmianie, w miejscach, których te słowa dotyczą, dostarczają ogromnych przeżyć i wzruszeń i sprawiają, że od tej pory każdy zasłyszany ewangeliczny tekst będzie miał swoje tło, odniesienie do konkretnego obrazu i wspomnienia z naszej podróży - wspominała Zdzisława Sikorska. Dr Krzysztof Tabaka przybliżył zgromadzonym gościom historię chrześcijaństwa oraz Izraela. Tadeusz Pakuła – dyrektor Szkoły podstawowej w Żarkach -  porównywał pielgrzymki do Ziemi Świętej i Rzymu.

Autor zdjęć jest lekarzem okulistą z Częstochowy. Obok pracy zawodowej jego pasją są podróże i fotografia artystyczna. W ciągu minionych 30 lat odwiedził wiele zakątków Europy, Azji, Ameryki, Australii i Oceanii. Swoje wrażenia z wypraw opisuje w wielu artykułach, przedstawia na spotkaniach autorskich, w audycjach radiowych i telewizyjnych, Jest członkiem Jurajskiego Oddziału Fotoklubu RP. Swoje prace prezentował na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą, ma na swoim koncie liczne nagrody w konkursach fotograficznych oraz autorski album fotografii „Czas podróży”. 

Fotografie niosą ze sobą przede wszystkim walory dokumentalne, przy przesunięciu sfery artystycznej na dalszy plan. Zobaczyć na nich możemy miejsca kultu religii chrześcijańskiej między innymi w Jerozolimie, Betlejem i Nazaret. Są także krajobrazy z Ziemi Świętej oraz sceny przedstawiające pielgrzymów. Zdjęciom towarzyszą cytaty, głównie z Pisma Świętego. Prace doktora Muskalskiego można oglądać do 20 stycznia w Urzędzie Miasta i Gminy w Żarkach na górnym korytarzu.

13

GRU

2011

1054

razy

czytano