Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Wycieczka do zaczarowanego lasu.

Wycieczka do zaczarowanego lasu.

Dzieci ze świetlic wiejskich w gminie Żarki dzięki dofinansowaniu przez Stowarzyszenie Partnerstwa Północnej Jury odwiedziły zaczarowany las.
Jednak zanim dzieci wyruszyły w bajkową podróż do zaczarowanego lasu odwiedziły zabytkowy cmentarz wojenny w Kotowicach. Tam spotkały się z Piotrem Ormanem – dyrektorem Stowarzyszenia PPJ oraz przewodnikiem jurajskim, który opowiedział o bardzo ciekawej historii tego miejsca. (informacje o zabytkowym cmentarzu w Kotowicach można znaleźć na stronie www.umigzarki.pl pod linkiem Turystyka pod hasłem Zabytkowe cmentarze).
Wycieczka do zaczarowanego lasu rozpoczęła się w Lecho - Landzie, którego centrum mieści się w małej jurajskiej wiosce (Piasek k/Janowa), gdzie głównymi użytkownikami lokalnych dróg są kury, gęsi i kaczki. Las, który jest nieopodal, "zaczarowują aktorzy" (Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie). Do Zaczarowanego Lasu dzieci przewiozły "tramwaje konne", znane ze szlaku Jurajskiej Karawany Konnej. Po drodze odwiedziły Dom Baby Jagi, spotkały się z Babcią, Jasiem i Małgosią, a wszystko to w prawdziwej leśnej scenerii, gdzie spotkały również niedźwiedzia, usłyszały wycie wilka, oraz dostały pyszne ciasteczka od Czerwonego Kapturka. Dzień pełen wrażeń zakończył się kiełbaskami przy ognisku i dyskoteką w Kawiarni OAZA.


(przygotowała: Agnieszka Skorek, fot. Agnieszka Skorek)

04

WRZ

2007

2237

razy

czytano