Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Wielkie serca dla orkiestry – 12 977,94 zł zebranych przez żarecki sztab.

Wielkie serca dla orkiestry – 12 977,94 zł zebranych przez żarecki sztab.

Było tanecznie, muzycznie i wesoło. Wszystko po to, aby jak najwięcej środków zebrać na rzecz XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko”. Wszelkie darowizny zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

W Żarkach po raz pierwszy od pięciu lat zawiązał się sztab, który podjął się zorganizowania imprezy w wyremontowanym domu kultury. W wielkim graniu wzięły udział: przedszkolaki z żareckiego przedszkola, uczniowie szkół podstawowych w Jaworzniku, Zawadzie, Żarkach. Formacja Tańca Nowoczesnego Pokusa, Grupa Teatralna Spontan z Myszkowa, strażacy z Jednostki OSP Żarki. Mocne koncertowe brzmienie zaprezentowały zespoły: Orbidicort, Sunrise Hunters, Nofls, Shaleyesh. Z pokazem ratownictwa medycznego wystąpili Andrzej Hajduśkiewicz oraz Tomasz Studnicki.

- Żarczanie otworzyli serca i kieszenie. Zabraliśmy 12 977,94 zł. Do tego należy dołożyć euro, funty i amerykańskie dolary. Wszystkie pieniądze trafiły na konto wielkiej orkiestry. Składam serdeczne podziękowanie osobom i instytucjom, które się zaangażowały w przygotowanie imprezy oraz kwestowanie – powiedział Janusz Garncarz, koordynator żareckiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dokładnie 47 wolontariuszy było zaangażowanych w zbiórkę środków. Impreza odbyła się dzięki wsparciu Banku BGŻ,  Międzypowiatowemu Banku Spółdzielczemu w Myszkowie, Śląskiej Wyższej Szkole Zarządzania im. Gen. J. Ziętka w Katowicach, OSP w Żarkach, Zespołowi Szkół nr 2 w Myszkowie, Hurtowni Elektrycznej Tomak Tomasza Krzysztonia, firmie Opal Jerzego Pilisa. Obraz do licytacji podarował Mikołaj Madejski z Żarek.

- W imieniu sztabu składam serdeczne podziękowania wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w zbiórkę pieniędzy, pracownicom BGŻ Myszków na czele z dyrektor Jolantą Grygiel, Halinie Tabace i Barbarze Zjawińskiej za sprawne liczenie pieniędzy, strażakom z OSP Żarki, Lidii Szczepankiewicz, Andrzejowi Gzieło za pomoc, dzieciom i nauczycielom ze Szkół Podstawowych w Jaworzniku, Zawadzie i Żarkach oraz z Przedszkola w Żarkach za część artystyczną, Kasi Miklas i zespołowi POKUSA, Andrzejowi Hajduśkiewiczowi oraz Tomaszowi  Studnickiemu, kapelom: Orbidicort, Sunrise Hunters, Nofls i Shaleyesh za dobrą dawkę zabawy, wszystkim szkołom i przedszkolu za upieczone ciasta, uczniom Szkoły Podstawowej za obsługę loterii i sprzedaż ciasta, Międzypowiatowemu Bankowi Spółdzielczemu w Myszkowie za bezpłatne przelanie zebranych pieniędzy – mówi Magdalena Brzegowska, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Żarkach.

Oto lista wolontariuszy:

1.    Tomasz Zamorowski
2.    Mateusz Ociepka
3.    Dominik Stodółkiewicz
4.    Michał Majer
5.    Dariusz Janikowski
6.    Grzegorz Pompa
7.    Paweł Jaksender
8.    Karolina Masłoń
9.    Małgorzata Socha
10.    Daria Ptaszek
11.    Łukasz Marszałek
12.    Izabela Piasecka
13.    Ewelina Błaszczyk
14.    Justyna Kiser
15.    Patrycja Tabaka
16.    Aleksandra Major
17.    Olga Major
18.    Sylwia Gil
19.    Paweł Płaczek
20.    Weronika Nowak
21.    Iwona Górniak
22.    Małgorzata Gurbała
23.    Żaneta Okraska
24.    Marlena Pompa
25.    Magdalena Kołacz
26.    Irena Kucharska
27.    Agata Warot - Pietroń
28.    Wioletta Morawiak
29.    Jolanta Pawliszyn - Ziembacz
30.    Róża Dobosz
31.    Tomasz Rosikoń
32.    Łukasz Jakóbczak
33.    Waldemar Stodółkiewicz
34.    Wiesława Stodółkiewicz
35.    Janusz Stodółkiewicz
36.    Dawid Stodółkiewicz
37.    Danuta Piętak
38.    Arleta Sitek
39.    Anna Sitek
40.    Martyna Sitek
41.    Dariusz Wróbel
42.    Patrycja Leks
43.    Marzena Nowakowska
44.    Martyna Cygan
45.    Anna Zamorowska
46.    Andrzej Jakóbczak
47.    Janusz Garncarz

(przygotowała” Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Marta Przewodowska)

09

STY

2012

1519

razy

czytano