Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Co i jak w Domu Kultury? - spotkania organizacyjne, zajęcia, podsumowanie ankiet.

Co i jak w Domu Kultury? - spotkania organizacyjne, zajęcia, podsumowanie ankiet.

W czwartki – zajęcia taneczne. To pewne. Jak zostaną wypełnione inne dni w Domu Kultury? Badanie ankietowe dało pewne wskazówki i propozycje.

W miniony czwartek (5.01) przy pełnej sali odbyło się spotkanie informacyjne nt. zajęć tanecznych w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Pierwsze zajęcia już w ten czwartek, prowadząca Katarzyna Miklas.

- Ten najbliższy czwartek jest wyjątkowy. Zajęcia rozpoczną przedszkolaki i uczniowie klas pierwszych o godz. 19.00, o 19.30 wchodzi grupa uczniów klas II-VI, a o 20.00 – uczniowie gimnazjum i liceum – informuje Magdalena Brzegowska, dyrektor MGOK w Żarkach. – Natomiast od 19 stycznia (czwartek) będzie obowiązywał następujący grafik i to już na stałe: najmłodsza grupa godz. 18.30, druga grupa – godz. 19.15, trzecia grupa – godz. 20.00. Zapraszamy wstęp wolny, zajęcia są bezpłatne.

W przyszły wtorek (17.01) zaplanowano spotkanie organizacyjne w związku z uruchomianymi zajęciami plastycznymi: techniki plastyczne, malowanie na szkle, rysunek. Spotkanie o godz. 17.00.

Zostały uruchomione zajęcia z aerobiku w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00. Zajęcia są odpłatne. Prowadzi je Mariola Pasikowska.  - Zapraszamy panie i panów, wiek nie gra roli. Zajęcia w cenie 10 i 8 zł za godzinę w zależności od rodzaju aerobiku – dodaje dyrektor M. Brzegowska, dyrektor MGOK.

W przyszłym tygodniu rusza świetlica dla dzieci i młodzieży. Prowadzenie Dorota Brzezińska w godz. 15.00 - 19.00 od poniedziałku do piątku. Oferowana pomoc w odrabianiu lekcji, gry zabawy, zajęcia ogólnoplastyczne.

Warto dodać, iż w okresie od 10 grudnia 2011 r. do 10 stycznia 2012 r. Urząd Miasta i Gminy w Żarkach przeprowadził badania ankietowe na prośbę Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Ankiety dotarły do szkół i przedszkoli na terenie gminy Żarki. Wyniki ankiet pozwoliły odpowiedzieć na pytanie, w jakich zajęciach dzieci, młodzież oraz dorośli  chcieliby brać w Miejskim Domu Kultury w Żarkach.

Ankiet  wypełniło w sumie  637 uczniów klas IV-VI, gimnazjum oraz Zespołu Szkół, 119 przedszkolaków oraz uczniów klas I-III oraz 25 dorosłych.

Największym powodzeniem wśród młodzieży cieszą się sporty sztuk walki z 333 głosami, zajęcia fotograficzne z 256 głosami oraz filmowe,  które  wybrało 249 osób, następnie tenis stołowy i taniec. Najmniej popularne okazały się kolejno:  zajęcia rytmiczne 53 głosy , ceramiczne 62 głosy oraz szachowe, które wybrało tylko  88 osób. Wśród własnych propozycji młodzi ludzie wymienili zajęcia: muzyczne, informatyczne, kulinarne, piłka ręczna, piłka nożna,  samoobrona, chemiczne,  kafejka internetowa,  wizażu,  mody,  fitness,  aerobiku, śpiewu, kino, KSW, robótki ręczne, badminton, dyskoteki, gry planszowe, kurs pierwszej pomocy.

Wśród przedszkolaków oraz uczniów klas I-III najpopularniejsze są również sporty  sztuk  walki , które wybrało 56 dzieci , następnie zajęcia plastyczne  z 50 głosami oraz zajęcia nauki  gry na instrumentach z 45 głosami, na następnych: tenis stołowy, malowanie na szkle i taneczne. Najmniejszym, zainteresowaniem cieszyły się  zajęcia rytmiczne  tylko 4 głosy, dziennikarskie 5 głosów oraz  ceramiczne z  9 głosami.  Do własnych propozycji zajęć dzieci podały piłkę nożną, języki obce oraz zajęcia informatyczne.

Dorośli za najciekawszą uznali dokumentację dziejów Żarek z 14 głosami, następnie udział w prelekcjach czytanych 13  głosów oraz udział w wystawach, które wybrało 10 osób. Najmniejszym zainteresowaniem cieszą się rajdy piesze 3 głosy. Wśród własnych propozycji mieszkańcy gminy Zarki podali: amatorski ruch artystyczny dla dzieci i dorosłych, użyczanie sali dla grających zespołów muzycznych oraz utworzenie klubu seniora.
Wyniki ankiet posłużą do budowania grafiku zajęć w MGOK. Zajęcia będą finansowane przez  Komisję ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

(przygotowała: Justyna Hajduśkiewicz, Katarzyna Kulińska-Pluta)

10

STY

2012

884

razy

czytano