Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Podaruj 1 proc. potrzebującym z gminy Żarki.

Podaruj 1 proc. potrzebującym z gminy Żarki.

Na leki, rehabilitację dla dzieci niepełnosprawnych, dla szkoły w Jaworzniku lub na rzecz Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół w Żarkach. Zachęcamy do dzielenia się pieniędzmi w ramach 1 proc. z osobami i instytucjami z terenu gminy Żarki.

- Reagujemy na duże akcje nagłośnione w telewizji związane z odliczaniem 1 proc. Natomiast nie zawsze mamy świadomość i wiedzę, iż wokół nas są osoby, które również oczekują wsparcia i 1 proc. od podatków – przekonuje Monika Radosz, która na co dzień pracuje z osobami niepełnosprawnymi z terenu gminy Żarki.

Dominik Małota z Żarek w marcu będzie miał 11 lat. Uwielbia kolorowe zabawki, chętnie słucha muzyki, uwielbia jazdę konną, wyprawy z tatą na ryby i bardzo podobają mu się wszelkiego rodzaju uroczystości z występami na scenie, zabawą i śpiewem. Żeby wziąć w nich może liczyć tylko na rodziców, aby go tam dowieźli.

- Dominik od urodzenia choruje na porażenie mózgowe postaci mieszanej – informują rodzice Teresa i Michał Małota. – Trzy razy w tygodniu korzystamy z rehabilitacji w Środowiskowym Domu Samopomocy w Żarkach. Syn jest objęty nauczaniem indywidualnym. Do domu przychodzą nauczyciele.

Rodzice Dominika potrzebują przede wszystkim pieniędzy na rehabilitację oraz na leki, które pobudzają pracę mózgu. Jeden turnus rehabilitacyjny to koszt około 4 tys. zł, aby był efekt dziecko w ciągu roku powinno wziąć udział w czterech wyjazdach. To już suma około 16 tys. zł.

Kamil Polasik z Żarek w kwietniu skończy 7 lat.  Choruje na dziecięce porażenie mózgowe, nie chodzi, nie mówi. Wymaga stałego leczenia i rehabilitacji.  - Nasza sytuacja materialna jest bardzo trudna. Kamil nigdy nie był na turnusie rehabilitacyjnym, bo nas na to nie stać. Nie jesteśmy w stanie udźwignąć kosztów związanych z leczeniem dziecka, zakupem lekarstw, środków higienicznych, transportu z i do szpitala, noclegów poza miejscem zamieszkania, zakupem sprzętu rehabilitacyjnego – mówi otwarcie Katarzyna Polasik, mama Kamila.

Kamil korzysta z rehabilitacji w SDS, ale im więcej ćwiczeń tym lepiej dla niego. Jego marzeniem jest wyjazd na turnus rehabilitacyjny. Odpis 1 proc. podatku dla tej rodziny to wielka szansa. Szansa na pomoc od wszystkich ludzi dobrej woli, którzy mogliby i chcieli pomóc w leczeniu Kamila, a szczególnie w realizacji tego marzenia.

Kinga Szecówka z Wysokiej Lelowskiej urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową, porusza się na wózku inwalidzkim. Od urodzenia, czyli od 10 lat wymaga stałego leczenia i rehabilitacji. - Koszty z tym związane są znaczne. Leczenie dziecka, środki higieniczne, zakup sprzętu rehabilitacyjnego to wszystko kosztuje - mówią rodzice Sylwia i Mieczysław Szecówka.

Rodzice Dominika, Kamila oraz Kingi dziękują wszystkim ludziom dobrej woli, którzy w latach poprzednich podarowali 1 proc. podatku. Proszą jeszcze w tym roku o wsparcie.

Pomoc dla Dominika
FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ",
KRS: 0000037904, nr CZŁONKOWSKI 2605 DOMINIK MAŁOTA

Pomoc dla Kamila
FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ"
KRS: 0000037904, Nr CZŁOKNOWSKI 4456 KAMIL POLASIK

Pomoc dla Kingi
FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ",
KRS: 0000037904,  nr CZŁONKOWSKI  4430 KINGA SZECÓWKA

O wsparcie proszą również inne organizacje z ternu gminy Żarki:

Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń”,
KRS  0000062381

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach, KRS 0000284409

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Jaworznik, KRS:0000259952 W informacjach uzupełniających wpisać: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jaworzniku     


Zarząd Ludowego Klubu Sportowego Zieloni Żarki zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz stowarzyszenia. Dzięki współpracy z Centrum Inicjatyw Lokalnych z siedzibą w Zawierciu jest możliwość wpisania w zeznaniu podatkowym numeru KRS 0000215720 cel szczegółowy ZIELONI ŻARKI. Zebrane w ten sposób odpisy z podatku zostaną przekazane na wsparcie klubu.

Nr KRS: 0000215720 Cel szczegółowy: ZIELONI ŻARKI

(przygotowała: Justyna Hajduśkiewicz, Katarzyna Kulińska-Pluta, fota. Katarzyna Kulińska-Pluta)

17

STY

2012

1333

razy

czytano