Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach.

Rozpoczęcia roku szkolnego 2007/2008 w Szkole Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach odbyła się w podniosłej atmosferze – flaga, hymn i ceremoniał związany ze sztandarem szkoły są zawsze obecne w czasie najważniejszych uroczystości.
Dyrektor szkoły Tadeusz Pakuła szczególnie gorąco przywitał uczniów klasy I, życząc im, by nauka była dla nich prawdziwą przygodą.
Zwrócił też uwagę na nowy element szkolnej rzeczywistości – mundurki, które od 4 września stają się obowiązującym strojem. Opracowane pod koniec roku szkolnego logo – z dwoma elementami: amonitem i piórem - odnosi się do tradycji szkoły i rodzimej jurajskiej przyrody, którą należy chronić i która jest źródłem inspiracji dla każdego wrażliwego człowieka. Prawdziwym wzorem miłośnika przyrody jest nasz wielki patron Władysław  Szafer.
Dyrektor szkoły zaprosił rodziców i uczniów na święto, zaplanowane na 6 października 2007 r. – jubileusz 80 – lecia szkoły oraz 25 – lecia nadania imienia szkole.   
Druga część spotkania poświęcona była sukcesowi naszej szkoły w konkursie – "Dziś oszczędzam w SKO - jutro w BS" SKO, reaktywowane w  szkole w 2000 r., rokrocznie bierze udział w całorocznym konkursie organizowanym przez Bank Spółdzielczy. Od kilku lat szkoła zajmuje bardzo wysokie miejsca na szczeblu regionu śląskiego, a nawet w finałach ogólnopolskich. W br. w czerwcu okazało się, że wśród szkół podstawowych powyżej 180 uczniów zajęliśmy I miejsce. Gośćmi rozpoczęcia roku szkolnego byli Leokadia Mizerska - Prezes BS w Myszkowie oraz  Piotr Piasecki, wiceprezes wojewódzkiego Zarządu Banku Polskiej Spółdzielczości, którzy na ręce dyr. złożyli dyplomy oraz nagrody. Otrzymaliśmy drukarkę Lexmark, książki oraz bankowe gadżety. Na konto szkoły wpłynęła również nagroda pieniężna, przyznana przez Zarząd Banku Spółdzielczego w Myszkowie. Dyplom uznania otrzymała także opiekunka SKO -  Katarzyna Samek. W br. szk. SKO w SP w Żarkach również będzie brało udział w kolejnej edycji konkursu.   


(Opracowanie: SP Żarki)

06

WRZ

2007

1718

razy

czytano