Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

W Przewodziszowicach odbyły się biegi narciarskie

W Przewodziszowicach odbyły się biegi narciarskie

Amatorski Klub Narciarski w Przewodziszowicach zorganizował III zawody biegów narciarskich pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Żarki.

Ponad 50 uczestników stawiło się na starcie zawodów w biegach narciarskich amatorów, które odbyły się w Przewodziszowicach koło Żarek. Rywalizowano w kilku kategoriach wiekowych. W imprezie wzięły udział nawet niespełna dziesięcioletnie dzieci, a najstarszy uczestnik Andrzej Wisełka ma ponad 70 lat. narty założył tez burmistrz Żarek Klemens Podlejski, który miał je na nogach dopiero zaledwie kilka razy. Kondycyjnie wytrzymał jednak dobiegając do mety po pokonaniu prawie czterokilometrowej trasy. Młodsi seniorzy rywalizowali na dystansie 7,5 km. Odpowiedzialny za organizację imprezy był Andrzej Jakóbczak.

- Bardzo mi się podoba ta trasa - mówi Andrzej Wisełka. - Jedynie na końcu zjazdu nie było najlepiej, bo trafiało się na piasek. Końcowy odcinek wiodący drogą, był bardzo twardy i trzeba było uważać na kamienie. Ogólnie było jednak bardzo fajnie.

W zawodach uczestniczyli także narciarze z Częstochowy i Śląska. W klubie w Przewodziszowicach można wypożyczyć bezpłatnie podczas weekendów narty biegowe (Andrzej Jakóbczak, tel. 664 715 931.

Autor: Krzysztof Suliga, Polska The Times

Źródło informacji: http://myszkow.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1276933,w-przewodziszowicach-odbyly-sie-biegi-narciarskie,2139493,id,t,zid.html#galeria

13

LUT

2012

999

razy

czytano