Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

III miejsce dla Sera Koziego Wędzonego z Koziej Zagrody, która mieści się w Ostrowie w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo 2007r.”

III miejsce dla Sera Koziego Wędzonego z Koziej Zagrody, która mieści się w Ostrowie w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo 2007r.”

9.09.2007r. w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie odbył się Jarmark Produktów Tradycyjnych. Podczas Jarmarku rozstrzygnięto VII edycję konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo 2007r.” , który odbył się w 4 kategoriach:
-    „Produkty pochodzenia roślinnego”
-    „Napoje regionalne”
-    „Produkty mieszane”
-    „Produkty pochodzenia zwierzęcego” – w tej właśnie kategorii III miejsce przyznano Dorocie i Robertowi Chrostowskim za ser Kozi Wędzony z ich zagrody, która mieści się w Ostrowie.
Przypomnijmy, iż Kozia Zagroda znajduję się na Szlaku Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, wrota dla gości w Koziej Zagrodzie są zawsze otwarte. Można tam podziwiać widoki, delektować się smakiem koziego sera oraz innych specjalności kulinarnych.. Ten niezwykle uroczy zakątek znajduje się na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej w Ostrowie. Oferta dla odwiedzających Kozia Zagrodę jest bardzo bogata połączona z degustacją mleka koziego, serów, sernika z koziego mleka chętni, którzy odwiedzają Kozią Zagrodę mogą karmić i spróbować doić kozę.

Organizatorem konkursu jest Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego, przy współpracy i dofinansowaniu Funduszu Współpracy oraz Programu „Agro – Smak 2”.
Głównym celem konkursu jest identyfikacja i zgromadzenie wiedzy o oryginalnych regionalnych produktach żywnościowych, wytwarzanych w gospodarstwach i przez lokalnych rzemieślników.
Nagrody wręczył wicemarszałek Grzegorz Szpyrka.
Patrona nad konkursem wspólnie objęli Marszałek województwa Śląskiego Janusz Moszyński
i Ministerstwo Rolnictwa.


(Przygotowała: Anna Stodółkiewicz, fot. Marcin Halabowski)

12

WRZ

2007

1692

razy

czytano