Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Głosujmy na polski pomnik przyrody dąb Jagiełły – kandydata na Europejskie Drzewo Roku.

Głosujmy na polski pomnik przyrody dąb Jagiełły – kandydata na Europejskie Drzewo Roku.

Rozstrzygnięty w czerwcu ubiegłego roku pierwszy ogólnopolski internetowy konkurs Klubu Gaja na Drzewo Roku 2011 ma swoją międzynarodową kontynuację.

Laureat konkursu krajowego polski pomnik przyrody dąb Jagiełły „Grot” rosnący przy ul. Podchorążych w Dęblinie (przy Bursztynowym Szlaku Greenways), w województwie lubelskim, bierze obecnie udział w międzynarodowej edycji tego konkursu o zasięgu europejskim. Internetowy plebiscyt na Europejskie Drzewo Roku rozpoczął się 1 lutego 2012 r. i potrwa do końca tego miesiąca. Klub Gaja, Gimnazjum nr 2 w Dęblinie,
władze samorządowe Miasta Dęblin, lokalne stowarzyszenia i organizacje pozarządowe, w tym ekologiczne, harcerskie, regionalne i turystyczne, gorąco zachęcają do głosowania na dąb Jagiełły wszystkich Polaków mieszkających w kraju i poza jego granicami, którym leży na sercu promocja polskiej przyrody oraz popularyzacja polskiej historii i kultury w Europie.

O miano Europejskiego Drzewa Roku 2012 polski dąb Jagiełły z Dęblina rywalizuje ze zwycięzcami podobnych konkursów zorganizowanych w ubiegłym roku w Bułgarii, Czechach, Francji, Rumunii, Słowacji i na Węgrzech. Polski pomnik przyrody dąb z Dęblina, spośród siedmiu kandydatów na Europejskie Drzewo Roku jest niedoścignionym świadkiem historii Polski i Europy.

Prosimy o oddanie głosu na dąb „Grot” poprzez stronę internetową konkursu: www.treeoftheyear.org z jednego adresu IP raz na godzinę, używając swojego e-maila i potwierdzając to głosowanie na Państwa e-mailu.

24

LUT

2012

993

razy

czytano