Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Zagrożenie czadem

Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie informuje, iż w związku ze wzrostem zagrożenia przeciwpożarowego prosi o zwrócenie uwagi na konieczność sprawowania prawidłowego nadzoru w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Szczególny nacisk powinien być położony na kwestie kontroli stanu technicznego i konserwacji instalacji oraz urządzeń grzewczych, elektrycznych, przewodów dymowych, spalinowych i wentylacyjnych.

O zachowanie zasad bezpieczeństwa apeluje również wojewoda śląski. Na stronie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego znajdziemy następującą informację, iż „ w związku z występującymi na obszarze naszego województwa licznymi przypadkami zatrucia tlenkiem węgla (czadem) apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności, a w szczególności o wietrzenie pomieszczeń, nie zasłaniania kratek wentylacyjnych czy dbanie o sprawność techniczną urządzeń i instalacji wentylacyjnych.

Tlenek węgla, zwany potocznie czadem, jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, stanowiącym poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.”
Szczegółowe Informacje dotyczące tego zagrożenia można uzyskać na stronie internetowej Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej pod niżej podanymi adresami:

http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=3216
http://www.straz.gov.pl/data/other/tlenek_wegla_czad__o_czym_nalezy_wiedzie.pdf
http://www.straz.gov.pl/data/other/wykres_tlenek_wegla_w_ppm.pdf
http://www.straz.gov.pl/data/other/ulotka2.pdf

29

LUT

2012

1110

razy

czytano