Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Pierwsze Forum Kobiet Województwa Śląskiego z udziałem pań z Gminy Żarki.

Pierwsze Forum Kobiet Województwa Śląskiego z udziałem pań z Gminy Żarki.

W dniu 5 marca (poniedziałek) w Katowicach odbyło się pierwsze Forum Kobiet Województwa Śląskiego. Panie dyskutowały o przełamywaniu stereotypów, problemach dotyczących kobiet oraz kobiecym spojrzeniu na przedsiębiorczość. Celem tego spotkania było przedstawienie i uzyskanie rzetelnych informacji dotyczących możliwości kobiet na rynku pracy, zaprezentowanie dobrych praktyk i promocja idei przedsiębiorczości wśród kobiet. Inicjatorkami forum, które odbyło się w historycznej Sali Sejmu Śląskiego, były członkinie Zarządu Województwa Śląskiego - Aleksandra Banasiak i Aleksandra Gajewska-Przydryga.

- Chcemy w jednym miejscu zgromadzić i zintegrować te kobiety, które są aktywne zarówno w swojej działalności gospodarczej, jak i w życiu lokalnym. Potrzebne jest wsparcie oraz usuwanie barier, także tych mentalnych. Kobiety czują się odpowiedzialne nie tylko za siebie, ale także za rodzinę i bliskich, dlatego mniej chętnie angażują się w biznes. Spotkania takie jak to mają dodać im pewności siebie - podkreśliła Aleksandra Banasiak, pomysłodawczyni wydarzenia.

Sala Sejmy Śląskiego wypełniła się po brzegi. Znalazły się tam również przedstawicielki Gminy Żarki: Stanisława Nowak przewodnicząca Rady Miejskiej w Żarkach, Halina Buła wiceprezes stowarzyszenia „Jurajskie Amonity”  z Jaroszowa, Izabela Szewczyk właścicielka Pierogarni z Ostrowa, Anna Pękalska właścicielka ośrodka opiekuńczo-leczniczego „Złota Jesień” w Zaborza,  Beata Sojka właścicielka domu weselnego i ośrodka wypoczynkowego ”Magda” w Zaborzu  oraz Katarzyna Kulińska- Pluta pracownik magistratu w Żarkach.

źródło: http://www.slaskie.pl oraz Justyna Hajduśkeiwicz 

07

MAR

2012

1059

razy

czytano