Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Komendant Straży Miejskiej w Żarkach spotkał się z radnymi.

Komendant Straży Miejskiej w Żarkach spotkał się z radnymi.

Mariusz Nowak z Częstochowy od 1 kwietnia obejmie stanowisko komendanta Straży Miejskiej w Żarkach. W piątek (9.03) wziął udział w posiedzeniu połączonych Komisji Rady Miejskiej w Żarkach.

Radnym nowego komendanta przedstawił burmistrz Klemens Podlejski. Poinformował, iż wybór komendanta został dokonany przez komisję konkursową jeszcze w ub. roku. Zdaniem komisji konkursowej kandydat spełnił wymogi formalne określone w ogłoszeniu o naborze. Z testu kwalifikacyjnego oraz rozmowy kwalifikacyjnej otrzymał  54 punkty na 56 punktów  możliwych do zdobycia. Wykazał się niezbędną merytoryczna wiedzą do wykonywania obowiązków Komendanta  Straży Miejskiej w Żarkach. 

Kandydatów zgłosiło się pięciu. Jedna osoba zrezygnowała, dwie zostały zdyskwalifikowane z powodu niespełnienia wymogów formalnych. Test i rozmowy kwalifikacyjne przeszły dwie osoby. Najlepiej wypadł Mariusz Nowak z Częstochowy.
- Mam 44 lata, jestem żonaty, mam córkę i mieszkam w Częstochowie – tak w pierwszych słowach przedstawił się Mariusz Nowak. – Tyle o moim życiu prywatnym. 

Nowy komendant znacznie więcej powiedział o życiu zawodowym. Od 1995 roku pracuje w różnych jednostkach związanych z samorządem terytorialnym. Był strażnikiem miejskim w Częstochowie w latach 1995-2007. Od 2007 roku pracował w Miejskim Ośrodku Pomocy Pomoc Społecznej w Częstochowie. Dwa ostatnie lata pełnił obowiązki komendanta Straży Miejskiej w Kochanowicach. 

Radny Janusz Garncarz pytał dlaczego, Mariusz Nowak zmienia pracę i chce przyjść do Żarek. Usłyszał, iż jego zadaniem było stworzenie struktur straży miejskiej w Kochanowicach. Po wykonaniu tego zdania zrezygnował. Wystartował w konkursie ogłoszonym przez Urząd Miasta i Gminy w Żarkach ponieważ uznał, iż ma szanse rozwijania pomysłów, które ma. Podkreślił, iż chce działać na rzecz mieszkańców Żarek.
Radny Alojzy Zieliński pytał jakie trudności niesie ze sobą wykonywanie pracy strażnika miejskiego. Mariusz Nowak podkreślił, iż wykonywany przez niego zawód nie należy do lubianych i popularnych.

- Wszystkie podejmowane czynności przez strażników są realizowane w granicach prawa. Wśród spraw, z którymi mierzy się straż każdego dnia są tematy: bezpieczeństwa na drogach, bezdomnych zwierząt, dzikich wysypisk śmieci, braku numeracji na posesjach, spalania odpadów – informował Mariusz Nowak. – To ustawodawca pozwolił na istnienie służb mundurowych. Mundur jest dodatkową ochroną i zadaniem straży miejskiej jest reagowanie w sprawach postulowanych przez radę, burmistrza i oczywiście mieszkańców – wyjaśniał Mariusz Nowak.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta) 

12

MAR

2012

1182

razy

czytano