Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Złota honorowa odznaka dla burmistrza Klemensa Podlejskiego.

Złota honorowa odznaka dla burmistrza Klemensa Podlejskiego.

Kwiaty, życzenia i symboliczna lampka szampana – tak panie z myszkowskiego koła Polskiego Związku Niewidomych uczciły swoje święto. 

Z najlepszymi życzeniami i kwiatami do Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie, w którym odbyło się spotkanie, przybyli przedstawiciele władz powiatu i gmin. Serdeczne życzenia paniom z okazji ich święta złożyli m.in. wicestarosta Jan Kieras, burmistrz Żarek Klemens Podlejski, sekretarz myszkowskiego magistratu Grzegorz Urban, przedstawiciele domu kultury: dyrektor Aleksandra Pindych i Andrzej Giewon oraz prezes Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie Zofia Jakubczyk, a także asystentka posłanki Jadwigi Wiśniewskiej

Spotkanie to było również okazją do wręczenia złotej honorowej odznaki dla burmistrza Żarek Klemensa Podlejskiego. „W podziękowaniu za pomoc, za zrozumienie i za wszystko to, co pan burmistrz czyni na rzecz mieszkańców gminy i całego powiatu” – powiedziała podczas dekoracji Barbara Łukasik - szefowa częstochowskiej delegatury śląskiego okręgu PZN.

Podczas spotkania Łukasik podkreśliła dobrą współpracę PZN z samorządami z terenu naszego powiatu. W konkursie ogłoszonym przez myszkowski magistrat udało się związkowi pozyskać fundusze na organizację biwaku sportowego dla młodzieży niepełnosprawnej oraz na przeprowadzenie szkoleń dla nowoprzyjętych członków.

Barbara Łukasik powiadomiła też zebranych, że niestety związek nie otrzymał środków (w konkursie ogłoszonym przez Urząd Miasta w Częstochowie) na prowadzenie ośrodka dla dzieci i młodzieży, w którym uczą się one samodzielnego życia i radzenia sobie ze swoją niepełnosprawnością.

„Nie ma od tego konkursu odwołania. Przyjdzie nam w tej sytuacji szukać prywatnych sponsorów. Potrzeby są ogromne, ośrodek służy bowiem dzieciom niewidomym i tym, które tracą wzrok. Nasza pomoc jest wręcz potrzebna, ale urząd w Częstochowie tego w tym roku nie zrozumiał” – powiedziała szefowa delegatury. 

Kilka słów o myszkowskim kole

Liczy ono 250 osób, mieszkańców gmin Myszków, Żarki i Niegowa. Koło zajmuje się przyjmowaniem członków, informowaniem ich o przywilejach wynikających z przynależności do PZN. Ponadto rozpatruje ono potrzeby szkoleniowe i rehabilitacyjne oraz kieruje swoich członków na szkolenia, które organizuje częstochowska delegatura. Koło rokrocznie organizuje kilka imprez integracyjnych (w tym również wycieczkę) dla swoich członków. Oprócz święta kobiet – są to: Dzień Seniora, Białej Laski, Pieczonego Ziemniaka, Święto Matki i Ojca oraz Wigilia. Prezesem koła jest Helena Niemczyk.

(tekst i fot: Aleksandra Kubas – Chojna) 

14

MAR

2012

971

razy

czytano