Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Rycerze z Żarek na eliminacjach do Bitwy Narodów

Rycerze z Żarek na eliminacjach do Bitwy Narodów

W miniony weekend w Koziegłowach odbyły się ogólnopolskie eliminacje do Bitwy Narodów (Rycerskie Mistrzostwa Świata w sportowych walkach drużyn rycerskich).

W tym roku BN odbywała się będzie w Polsce w Warszawie w długi weekend majowy. Już zapowiedziało swój przyjazd 13 ekip z całego świata w tym np. z USA, Kanady, Izraela czy Francji. W naszym regionie zorganizowano jedną z cyklu eliminacji ogólnopolskich w których wybiera się reprezentację Polski.

W eliminacjach udział wzięło 2 rycerzy z Rycerskiej Drużyny Miasta Żarki Rafał Rekwirewicz i Marcin Nowak. Obydwaj walczyli w zaprzyjaźnionej drużynie Cannabis Dei II z powodu nie wystarczającej ilości chętnych rycerzy z Żarek i okolic. Obydwaj zaprezentowali się bardzo dobrze i zdobyli uznanie w oczach współwalczących. Czy nasi rycerze będą reprezentowali Polskę na Bitwie Narodów? Pokaże decyzja selekcjonera Polskiej Drużyny ale z powodu iż wymagania były bardzo duże (uczestnictwo w kilku turniejach eliminacyjnych) i duża liczba chętnych ponad 115 rycerzy z całej Polski szanse są małe. Pomimo to Drużyna już zgłosiła swój udział w tej imprezie i na pewno będzie gorąco dopingować całą Polską reprezentację niezależnie od tego czy nasi rycerze dostaną się do Polskiej Reprezentacji.


Więcej informacji na temat bitwy narodów i naszego uczestnictwa można znaleźć na stronach www.facebook.com Bitwa Narodów 2012 lub na www.rdmz.com.pl

14

MAR

2012

982

razy

czytano