Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Punkt Informacji Turystycznej w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach.

Punkt Informacji Turystycznej w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach.

W dniu 15 marca burmistrz spotkał się z przedstawicielami branży turystycznej z terenu gminy Żarki oraz osobami zainteresowanymi uruchomieniem pokoi gościnnych. 

Głównym punktem spotkania było przekazanie informacji nt. uruchomienia Punktu Informacji Turystycznej w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach w ramach Śląskiego Systemu Informacji Turystycznej współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. 

Wraz z zakończeniem remontu Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w  Żarkach na parterze został uruchomiony punkt informacji turystycznej. Jest on jednym  z 34 nowych punktów, które powstały na terenie województwa śląskiego. Ponadto z środków unijnych doposażono 34 punkty.

- Otrzymaliśmy pełne wyposażenie meblowe, cyfrowe, oznaczenie. W najbliższych miesiącach pojawi się również infokiosk, który będzie uzupełnieniem punktu. Turyści będą mogli skorzystać z komputerowej bazy danych dostępnych przez całą dobę – informował burmistrz Żarek Klemens Podlejski. 

W ramach projektu w województwie śląskim zostało oznaczonych 193 atrakcji. Opracowanie i dystrybucję materiałów informacyjno – promocyjnych w ogólnym nakładzie 847 000 egzemplarzy, a także rozbudowę portalu www.slaskie.travel

Projekt przewiduje również wdrożenie nowych technologii internetowych, w tym: platformy społecznościowej, systemu komunikacji SMS, forum, galerii zdjęć, badania opinii, wirtualnych wycieczek, a także wyposażenie punktów informacji turystycznej w GPS i audio przewodniki. 

Celem projektu jest utworzenie sprawnego systemu informacji turystycznej w skali regionu, obejmującego zintegrowaną sieć punktów informacji turystycznej, platformy informatyczne i bazy danych, stworzenie systemu oznakowania obszarów atrakcyjnych turystycznie i wydanie oraz dystrybucję bezpłatnych materiałów informacyjno – promocyjnych. Liderem projektu jest Śląska Organizacja Turystyczna. Wśród partnerów znalazł się również Związek Gmin Jurajskich.

Rolę opiekuna punkt pełni Dorota Brzezińska. Punkt jest czynny codziennie od godz. 11.00 do godz. 18.00. W soboty do godz. 9.00 - 13.00. 

W trakcie spotkania burmistrz poinformował również o innych zadaniach związanych z turystyką m.in. o projekcie „Szlak atrakcji turystycznych – ścieżki spacerowo-rowerowe w północnej części województwa śląskiego”. Gmina Żarki jest inicjatorem oraz liderem do wspólnego aplikowania o środki unijne w ramach działania: Infrastruktura zaplecza turystycznego. Projekt obejmuje budowę ścieżki od Ostrężnika przez Czatachowę do Przewodziszowic i Żarek,  następnie do Mirowa. Powstaną miejsca wypoczynkowe po drodze zostaną ustawione tablice z informacjami nt. atrakcji turystycznych.

- Wniosek jest w trakcie oceny merytorycznej. W ciągu dwóch miesięcy będzie znany wynik konkursu. Konkurencja jest spora, bo to jedno z ostatnich unijnych rozstrzygnięć  – powiedział burmistrz Klemens Podlejski.
 
Trwają również przygotowania do nowego okresu programowania. Gmina Żarki jest zainteresowana realizacją jednego dużego projektu kluczowego we współpracy z innymi gminami właśnie z obszaru turystyki.  


Oto dane do PIT
Punkt Informacji Turystycznej 
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach
Ul. Moniuszki 2, 42-310 Żarki
Tel kom. 728 998 806, (34) 3148 037
e-mail: zarki@slaskie.travel

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Magdalena Brzegowska, Katarzyna Kulińska-Pluta) 

16

MAR

2012

1028

razy

czytano