Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Demontaż wieży telekomunikacyjnej przy urzędzie Miasta i Gminy w Żarkach.

Demontaż wieży telekomunikacyjnej przy urzędzie Miasta i Gminy w Żarkach.

Wieża telekomunikacyjna, która przed ponad 10 laty wpisała się w pejzaż miasta, zostanie rozebrana. Początek prac zaplanowano na wtorek – 27 marca. Wiążą się z tym pewne utrudnia w ruch kołowym. 

W ubiegłym roku obok żareckiej cegielni została uruchomiona stacja BTS 20375 Żarki 2 wykonana na zlecenie Polkomtel S.A. Nową lokalizację wskazały władze samorządowe we współpracy z tzw. komisją masztową złożoną z mieszkańców i radnych. Nowa stacja odtwarza zasięg i zastępuje dotychczasową wieżę TPSA znajdującą się przy Urzędzie Miasta i Gminy. 
 
Ustawienie nowej wieży w ub. roku wpłynęło na zakończenie działalności masztu przy budynku żareckiego magistratu. Na jego wybudowanie zgodził się ówczesny burmistrz Żarek, Andrzej Lech. Mieszkańcy Żarek, a zwłaszcza ulicy Kościuszki byli zaskoczeni konstrukcją, od początku krytykowali jej ustawienie przy urzędzie, wskazując na szpetotę i obawy o zdrowie.

Wieża znajdująca się w centrum Żarek była własnością Telekomunikacji Polskiej, ale znajdowały się na niej urządzenia należące do Polkomtela i T-Mobile. W ub. roku przeprowadzono demontaż tych urządzeń, ale konstrukcja pozostała aż do wiosny tego roku. Jutro (27 marca) rozpoczną się prace przy demontażu konstrukcji. Natomiast już dzisiaj późnym popołudniem należy się liczyć z utrudnieniami w ruchu kołowym przy drogach gminnych: ul. Poprzecznej i być może ul. Kościuszki bezpośrednio sąsiadujących z urzędem. 

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Justyna Hajduśkiewicz) 

26

MAR

2012

1157

razy

czytano