Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Sukces uczniów z Żarek w Konkursie Języka Angielskiego BRAINIAC

Sukces uczniów z Żarek w Konkursie Języka Angielskiego BRAINIAC

W dniu 28 marca 2012 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Władysława Szafera w Żarkach wzięli udział w Konkursie Języka Angielskiego BRAINIAC zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. J. Twardowskiego  w Częstochowie.

Indywidualnie I miejsce zajął Emilian Mucha, zdobywając 100 % punktów z testu, a drużyna w składzie: Anna Mucha kl. VIs, Igor Radosz kl. Va, Emilian Mucha kl. Va i Natalia Madej kl. Va zajęła 3 miejsce. 

W konkursie uczestniczyło 15 szkół podstawowych z województwa śląskiego. Rywalizacja uczniów obejmowała cztery etapy. I etap składał się z indywidualnego testu gramatyczno-leksykalnego. W II etapie uczniowie pracowali w drużynie, ich zadaniem było przetłumaczyć podane czasowniki nieregularne na język angielski i podać ich trzy formy. III etap wymagał od uczniów wiedzy o kulturze amerykańskiej. Na   multimedialnej wyświetlano slajdy ze słynnymi zabytkami USA, a uczniowie w ciągu 30 sekund zobowiązani byli zapisać nazwę angielską każdego z nich na kartce. Oceniano szybkość, trafność i poprawność zapisanego słowa. Ostatni etap konkursu to również praca grupowa. Zadaniem uczniów było przedstawienie jednej słynnej postaci z USA w formie inscenizacji teatralnej. Nasza szkoła zaprezentowała postać Marilyn Monroe - aktorki i piosenkarki. 

Szkoła Podstawowa w Żarkach uzyskała 95 punktów i zajęła III miejsce za szkołami z Koszęcina i szkołą nr 32 z Częstochowy –  98 punktów i 97 punktów. 

W walce o pierwsze miejsce w rozgrywce indywidualnej Emilian zmierzył się z uczennicą ze Szkoły Podstawowej w Koszęcinie. Jego zadaniem było podać trzy formy wylosowanych czasowników nieregularnych; Emilian wylosował czasowniki: THROW, FREEZE, FORBID i DRAW. W rezultacie z całego testu indywidualnego uzyskał 100 % punktów.

Zadania, z którymi zmierzyli się uczniowie, daleko wykraczały poza podstawę programową szkoły podstawowej. Do konkursu uczniów przygotowała Agnieszka Stróżna. - Dziękuję za pomoc w przygotowaniu pomocy i dekoracji teatralnych pani Renacie Madej, pani Monice Radosz i pani Agnieszce Giec-Pierzchale – mówi Agnieszka Stróżna. 

(przygotowała: Agnieszka Stróżna, fot. Archiwum SP w Żarkach) 

30

MAR

2012

1241

razy

czytano