Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Najlepsi w turnieju wiedzy na temat pożarnictwa.

Najlepsi w turnieju wiedzy na temat pożarnictwa.

Czteroosobowa delegacja z Żarek wystartowała w powiatowym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Drugie miejsce zajął Dominik Marszałek. W raz z nim  w turnieju rywalizowali: Agata Bielas, Hubert Siurda, Kamil Musiał. Cała czwórka reprezentowała OSP Żarki. Do startu przygotowali ich: Andrzej Gzieło oraz Grzegorz Pompa. Poniżej szczegółowa informacja nt. turnieju: 


Turniej wiedzy pożarniczej

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej, jak co roku, cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży szkolnej z Powiatu Myszkowskiego. I tym razem rywalizacja była zacięta, uczestnicy bowiem znakomicie się przygotowali. Starostwo Powiatowe w Myszkowie wsparło imprezę i ufundowało nagrody.

Eliminacje powiatowe były jednym z etapów Turnieju. Ich zwycięzcy będą reprezentować Powiat Myszkowski w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 14 kwietnia w Siewierzu. Rywalizacja odbyła się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie.

Uczniowie biorący udział w Turnieju musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną z szeroko rozumianego zakresu pożarnictwa. Postawą oceny wiadomości teoretycznych był test pożarniczy, w którym dominowały pytania dotyczące znajomości sprzętu i wyposażenia, bezpieczeństwa pożarowego, elementy fizyki i chemii. Okazało się, że młodzież świetnie radzi sobie z odpowiedziami. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy kategorie. W pierwszej z nich – kategorii szkół podstawowych – najlepszymi okazali się: Kamil Skowron (SP Ludwinów), Dominik Marszałek (SP Żarki), Katarzyna Cesarz (SP nr 6 Myszków).

W drugiej kategorii – szkół gimnazjalnych – zwycięzcami okazali się Magdalena Morel (Gim. Sokolniki), Aneta Sikora (Gim. Niegowa), Anna Wójcik (Gim. Sokolniki). W ostatniej z kategorii – szkół ponadgimnazjalnych – triumfowali Patryk Kos (LO Myszków), Grzegorze Rychlik (LO Myszków), Katarzyna Jagusiak (LO Koziegłowy).

W skład komisji konkursowej weszli: Sergiusz Wiśniewski (przewodniczący) oraz członkowie: Dorota Ćwiląg, Piotr Szulc, Marek Szczepaniak, Michał Słota.

Nagrody w postaci odbiorników radiowych, pamięci flash i drobnych akcesoriów wręczali Komendant PSP w Myszkowie Dariusz Caban oraz Wiceprezes Zarządu Powiatowego OSP RP Zdzisław Ucieklak.

Turniej od lat cieszy się wielkim zainteresowaniem, które z roku na rok zatacza szersze kręgi. Dowodem tego fakt, że po raz pierwszy do rywalizacji przystąpiły szkoły z Gminy Poraj – SP Choroń oraz SP Żarki Letnisko.

Ponadto w Turnieju wzięły udział drużyny z Gminy Żarki – SP Żarki, Gim. z Żarek oraz Zespół Szkół im. T. Kościuszki; z Gminy Niegowa – SP Sokolniki, SP Niegowa i SP Ludwinów, Gim. Sokolniki i Gim. Niegowa; z Gminy Koziegłowy – SP Lgota Górna, SP Koziegłowy, SP Mysłów, Gim. Lgota Górna, Gim. Koziegłowy oraz LO Koziegłowy; z Gminy Myszków – SP nr 6, Gim. nr 1 i Gim. nr 5 oraz LO Myszków.

Informacja ze strony http://www.powiatmyszkowski.pl/

02

KWI

2012

1266

razy

czytano