Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Spotkanie z przewodniczącym Rady Miejskiej w Żarkach.

Spotkanie z przewodniczącym Rady Miejskiej w Żarkach.

Andrzej Jakóbczak, przewodniczący Rady Miejskiej w Żarkach zwołał konferencję prasową dla mediów i mieszkańców w dniu 2 kwietnia. Na sali znalazło się około piętnastu osób, w tym w znacznej części radni obecnej kadencji. To właśnie przed nimi została przedstawiona wizja pracy Rady Miejskiej po zmianie na stanowisku przewodniczącego.

Andrzej Jakóbczak wśród działań, które zamierza podjąć wymienił następujące sprawy: sesje i komisje będą organizowane w godzinach popołudniowych, aby mogli w nich uczestniczyć mieszkańcy. Posiedzenia będą nagrywane i przekazywane na stronie internetowej Gminy Żarki. Zasadą będzie odchodzenie od wspólnych komisji. Radni powinni pracować w komisjach branżowych. W pierwszym tygodniu miesiąca komisja socjalna, w drugim – gospodarcza, w trzecim rewizyjna, w ostatnim – sesja Rady Miejskiej.

Przewodniczący zamierza pełnić dyżury w poniedziałki w godzinach 11.00-16.00. Została uruchomiona skrzynka mailowa pod adresem: przewodniczacyrady@umigzarki.pl, na którą mieszkańcy mogą kierować korespondencję.

- Będę się starł dopilnować, aby powstała Młodzieżowa Rada Miejska. Jeśli jakaś organizacja, stowarzyszenie, grupa osób zgłosi się do mnie z inicjatywą chętnie pomogę – zadeklarował przewodniczący. – Ufunduję nagrody dla najlepszego ucznia z każdej szkoły na terenie gminy. 

Podkreślił, iż zależy mu na „wyciąganiu mieszkańców z domów”, angażowaniu ich do wspólnego działania. W najbliższym czasie takim wspólnym działaniem ma być sprzątanie wzdłuż rzeki od Leśniowa do budynku Domu Kultury.

- Urodziłem się w Żarkach, tu mieszkam i planuję budowę domu, tu moje bliźniaczki pójdą do przedszkola. Moja żona jest z Katowic, ale czy to powinno komuś przeszkadzać? – odniósł się do wpisów do Księgi Gości przewodniczący Andrzej Jakóbczak.

 (przygotowała i fot: Katarzyna Kulińska-Pluta) 

03

KWI

2012

1266

razy

czytano