Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Akademia Katyńska w sanktuarium leśniowskim - 15 kwiecień

Akademia Katyńska w sanktuarium leśniowskim - 15 kwiecień

Wczoraj (12.04.) w Szkole Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach Dzień Pamięci Ofiar Katynia. Jak co roku podczas uroczystej akademii uczniowie oddali hołd żołnierzom pomordowanym w ZSRR. Na wstępie minutą ciszy uczczono pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej sprzed 2 lat. Wzruszające recytacje i piękna oprawa muzyczna oraz prezentacja multimedialna przypomniały losy tych, którzy pozostali na zawsze „na nieludzkiej ziemi”. Przejmujący tekst i melodia finałowej piosenki – „Białego krzyża” spowodowały, że w niejednym oku zaszkliły się łzy.

Po akademii uczniowie złożyli wiązanki wiosennych tulipanów i zapalili znicze pod tablicą na głównym korytarzu i Dębem Pamięci. Obydwa miejsca upamiętniają Kierownika naszej szkoły – pana Zygmunta Woźniaka,  który zginął w Katyniu.

Uroczystość przygotowali: emerytowana nauczycielka naszej szkoły Małgorzata Mianowska – Stencel – wnuczka oficera policji zamordowanego w Miednoje (recytacje i dekoracja) oraz Krzysztof Błaszczyk (prezentacja multimedialna)

Wszystkich rodziców i mieszkańców Żarek zapraszamy w niedzielę do Sanktuarium Leśniowskiego, gdzie po mszy o godz. 16.30 można będzie obejrzeć występ uczniów naszej szkoły.

Pamięć nie dała się zgładzić,

Nie chciała ulec przemocy...

(tekst i zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Żarkach) 

13

KWI

2012

1062

razy

czytano