Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Kupiecki Sąsiek w Żareckiej Stodole – 29.09.2007r

Kupiecki Sąsiek w Żareckiej Stodole – 29.09.2007r

Specjalnie dla młodzieży z Niemiec, która przyjechała w dniu 24.09.2007r. na obóz polsko – niemiecki, oraz turystów, którzy odwiedzają żarecki targ po raz kolejny w tym roku zostaną otwarte wrota Kupieckiego Sąsieku.
Impreza ma na celu promocję lokalnych produktów i specjałów. Kupiecki Sąsiek to miejsce, w którym maja szanse zaprezentować się lokali twórcy i artyści.

Uczestnicy Kupieckiego Sąsieku w dniu 29.09.2007r:
Koło Zręczne Ręce z Żarek
Koło działa w MDK w Żarkach. Panie specjalizują się w wykonaniu koronkowych i szydełkowych ozdób. Pokażą przepiękne serwetki, koronkowe czapki i inne ręcznie wykonane cacka.
Jadwiga Plesińska z Żarek
Piecze najlepszy tatarczuch w województwie śląskim. W 2001 roku otrzymała Perłę najwyższą nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Dziedzictwa Kulinarnego. W 2005r. Certyfikat częstochowskiej Organizacji Turystycznej. Chleb wypieka się z mąki gryczanej, wody i drożdży.
Dorota i Robert Chrostowscy z Ostrowa, Kozia Zagroda
Właściciele gospodarstwa (na Szlaku Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych) w miejscowości słynącej z lasów. Od kilku lat maja na swoim podwórku kozy. Trudnią się sprzedażą koziego mleka, wyrabiają sery.
Kobiety z Pasją
Zaprezentują się także „Kobiety z pasją”, które uczestniczyły w szkoleniu realizowanym przez ZDZ w Katowicach przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Żarki. W trakcie szkolenia kobiety nauczyły się nowych technik rękodzielniczych, gastronomicznych, malować na szkle, szydełkować. Panie zaoferują: kompozycje kwiatów z bibuły, ozdobne torebki, kartki okolicznościowe wraz z kopertami, malarstwo na szkle.
Zofia Morawiec z Łutowca
Pani Zofia Morawiec z Łutowa, zajmuje się wyrobem kwiatów bibułkowych, koszyków. Była jedną z uczestników organizowanych w sierpniu Jurajskich Targów Przedsiębiorczości.
Eugeniusz Wołek z Bliżyc
Przedmiotem ekspozycji będzie kilka rodzajów miodu.
Wiesława Pośpiech
Pani Wiesława należy do Koła Plastyków Nieprofesjonalnych do stodoły przywiezie obrazy.
Terenowy Punkt Informacji Turystycznej
Tu będzie można dowiedzieć się na temat atrakcji ziemi żareckiej, bazy noclegowej i gastronomicznej, oraz będzie można zakupić koszulki z nadrukiem „Żarki – twoje miejsce na Jurze”, które zostały przygotowane specjalnie dla turystów odwiedzających Żarki, oraz lokalnych patriotów.
Kapela Ani Ani z Żarek
Grupa powstała w 1997 roku przy MGOK w Żarkach. Kierownik Henryk Sikorski (gitara). Wraz z nim na scenie występują: Marian Pasek – akordeon, Zdzisław Majchrzak - klarnet, Jerzy Niedzielski - perkusja, Jan Szmid - gitara basowa. Kapela jest laureatem licznych konkursów nie tylko w województwie śląskim.
Organizatorzy: Urząd Miasta i Gminy Żarki, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach.
Prowadzenie: Izabela Szewczyk – Ostrów.


(przygotowała: Anna Stodółkiewicz, fot. Agnieszka Skorek)

25

WRZ

2007

1423

razy

czytano