Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Wyniki XI Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego „Kto czyta, nie błądzi”

Wyniki XI Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego „Kto czyta, nie błądzi”

Dokładnie 135 uczniów z 27 szkół podstawowych zmierzyło się z pytaniami w ramach konkursu „Kto czyta, nie bladzi”. Jedenasta edycja przyniosła zwycięstwo Aleksandrze Faryś ze Szkoły Podstawowej nt 5 w Myszkowie. Na podium stanęli również Magdalena Laskowska (ZSP w Borownie), Dominik Polak (SP w Siedlcu Dużym).

Sala Domu Kultury w Żarkach w miniony poniedziałek (23.04) wypełniła się po brzegi. Konkurs od lat odbywa się właśnie 23 kwietnia, kiedy to wypada Światowy Dzień Książki. Bohaterem tegorocznej edycji była postać Janusza Korczaka – lekarza, wychowawcy, twórcy i obrońcy praw dziecka. Spotkanie rozpoczęło się od przybliżenia postaci J. Korczaka.  Prezentację multimedialną na temat jego działalności przygotował nauczyciel ze Szkoły Podstawowej w Żarkach – Krzysztof Błaszczyk

- Ten rok jest poświęcony Januszowi Korczakowi, stosowną uchwałę podjęli parlamentarzyści. Nasze regionalne wydarzenie wpisuje się doskonale w cykl imprez organizowanych przez różne instytucje. Cel jest jeden przybliżyć postać Koraczaka. Natomiast naszym celem jest zachęcenie do czytania – mówi Tadeusz Pakuła, dyrektor Szkoły Podstawowej w Żarkach.

Uczniowie zaczęli rywalizację od rozwiązania testu. Z grupy 135 uczniów została wyłoniona finałowa dziesiątka. Najlepsi uczniowie zasiedli przy stole rozstawionym na scenie i rywalizowali odpowiadając na szczegółowe pytania związane z biografią J. Korczaka, prawami człowieka. Rozwiązywali m.in. krzyżówkę i wskazywali lokalizację pomników poświęconych Korczakowi. 

W jury konkursu znaleźli się: Barbara Sojka, Maria Okularczyk, Patrycja Tabaka, Monika Radosz, Katarzyna Samek (nauczyciele SP w Żarkach),  Joanna Nowak ( SP nr 7  w Myszkowie),  Patrycja Grzybek (SP w Hażlachu), Barbara Zawadzka  (SP w Kamienicy Polskiej), Henryka Janusiewicz (MIGBP). Imprezie towarzyszyła postać Króla Maciusia I. W ta rolę wcielił się Filip Kaczmarzyk . Po ogłoszeniu wyników tron króla oddał zwyciężczyni konkursu  – Aleksandrze Faryś ze SP nr 5 w Myszkowie.  Drugie miejsce zajęła Magdalena Laskowska (ZSP w Borownie), trzecie - Dominik Polak (SP w Siedlcu Dużym). Na kolejnych miejscach  znaleźli się: Wójcik Wiktor SP im. św. Stanisława Kostki w Lgoczance, Kołodziejczyk Anna SP nr 2 w Siewierzu, Hendzlik Julia SP im. Marii Konopnickiej w Borowem, Sidorkiewicz Justyna SP w Zawadzie, Badyla Dominika SP im. Józefa Lompy w Woźnikach,  Brzostek Radosław SP im. Trzech Braci w Hażlachu, Bal Kinga SP nr 2 w Siewierzu.

Laureaci miel prawo wybrać nagrody książkowe ufundowane przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Gminę Żarki. 

Lista wyników poniżej w załączeniu. 

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot: Katarzyna Kulińska-Pluta)

24

KWI

2012

1204

razy

czytano