Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Zakończenie wizyty niemieckiej młodzieży w Żarkach.

Zakończenie wizyty niemieckiej młodzieży w Żarkach.

24 września do Żarek przyjechała młodzież niemiecka na obóz Polsko – Niemiecki. Ze strony niemieckiej przyjechało 15 uczestników z miasta Borken oraz Rheine wraz
z 6 opiekunami. Strona polska również liczyła 15 osób oraz 4 opiekunów. Oficjalne powitanie młodzieży odbyło się 25 września w Urzędzie Miast i Gminy w Żarkach przez burmistrza Klemensa Podlejskiego, oraz przewodniczącą Rady Miejskiej Stanisławę Nowak. Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele strony niemieckiej Karl Otto Biedermann, oraz Urlich Radke wraz z młodzieżą. Burmistrz w swoim przemówieniu przypomniał, iż przyjaciele z Zakonu Joannitów odwiedzają nas od kilku lat. „Wzajemne relacje od samego początku bardzo dobrze nam się układają, ponieważ budujemy je na niezwykłym fundamencie jakim jest chęć niesienia pomocy innym”. – dodał burmistrz.
Zakon Joannitów w swojej wielowiekowej tradycji stawia na pierwszym miejscu konieczność czynienia dobra, niesienia pomocy w trudnych sytuacjach, zagrożeniach.
Burmistrz Klemens Podlejski otrzymał od burmistrzów miast Heine oraz Borken, z której przyjechała młodzież listy, a także prezent - obraz ratusza w Borken.
Najważniejszym punktem pobytu niemieckiej młodzieży był dzień 30 września pod nazwą „Dzień Joannitów w Żarkach – Tag der Joanniter in Żarki”, który rozpoczął się o godz. 14.30 mszą ekumeniczną pod hasłem „Porozumienie ponad granicami”. Podczas mszy strona niemiecka jako goście wygłosiła główną liturgię słowa, został zbudowany symboliczny rodzaj barki. Po mszy młodzież zaprosiła wszystkich gości do zwiedzenia pola namiotowego oraz udziału w prezentacji umiejętności pomocy poszkodowanym w wypadkach, oraz opieki hospicyjnej. Wszystko obyło się na terenie Lasku Fabrycznego w Żarkach przy ul. Steinkellera i Zespołu Szkół. Projekt był wspólnie realizowany przez Zakon Joanitów oraz Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach.


(przygotowała: Agnieszka Skorek, fot. Anna Stodółkiewicz)

02

PAŹ

2007

1302

razy

czytano