Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Czysty las za sprawą uczniów Szkoły Podstawowej w Żarkach.

Czysty las za sprawą uczniów Szkoły Podstawowej w Żarkach.

Nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach propagują edukację ekologiczną poprzez udział w konkursach organizowanych przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego i Nadleśnictwo Złoty Potok.

W dniu 30 marca uczniowie klas VI: Łukasz Hamerla i Karol Ostalski zajęli 3 miejscu w I etapie Konkursu Wiedzy Ekologicznej organizowanym przez Oddział ZPKWŚ w Złotym Potoku, a 31 marca uczniowie klas IV-VI pod opieką wychowawców sprzątali las w pobliżu szkoły w ramach Ogólnopolskiego Konkursu "Czysty las".
- Nasza szkoła bierze udział w tym konkursie po raz drugi. W ubiegłym roku postawiliśmy na edukację , a w tym roku sprzątamy tereny leśne. Podczas 2 godzinnej akcji uczniowie zebrali 61 stulitrowych worków śmieci, co świadczy o tym, jak bardzo zaśmiecone są lasy wokół naszej miejscowości – wyjaśnia Tadeusz Pakuła, dyrektor SP Żarki.
Sobotnie sprzątanie nie było jednorazową akcją, uczniowie wspólnie z leśnikami będą systematycznie monitorować wybrane odcinki lasu, oznaczać dzikie wysypiska i sprzątać teren. Społeczność szkolna apeluje do mieszkańców Żarek i okolic o zaprzestanie wywożenia śmieci do lasu, dbanie o czystość. tylko w ten sposób możemy zachować pierwotne piękno lasu.


(Opracowała Anna Madejska, fot. SP Żarki)

02

KWI

2007

1740

razy

czytano