środa, 8 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Arnold, Elżbieta
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Srebrny Krzyż Zasługi dla Klemensa Podlejskiego, burmistrza Żarek.

Strona główna » Aktualności » Srebrny Krzyż Zasługi dla Klemensa Podlejskiego, burmistrza Żarek.

wielkość tekstu:A | A | A

Klemens Podlejski, burmistrz Żarek otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi. Odznaczenie przyznał i wręczył w dniu 28 maja prezydent RP Bronisław Komorowski.

W tym roku upływa 22 lata od pierwszych wolnych wyborów samorządowych. W związku z obchodzonym z tej okazji Dniem Samorządu Terytorialnego prezydent Bronisław Komorowski odznaczył szczególnie zasłużonych samorządowców z całego kraju. Wśród 23 odznaczonych był także Burmistrz Żarek Klemens Podlejski.

- Odebrałem odznaczenie z rąk prezydenta. Jest to dla mnie zaszczyt, tym bardziej iż z województwa śląskiego odznaczono cztery osoby – powiedział Klemens Podlejski. – Dla mnie osobiście to nagroda za pracę w samorządzie.

Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Uczestniczyło w nim szereg gości z kraju. 

Prezydent podkreślił, iż cieszy się, że może „odznaczyć tych, którzy w sposób umiejętny i z sukcesami - nie tylko osobistej natury, ale też całych społeczności lokalnych  praktykują dobrze funkcjonowanie samorządności w Polsce”  - Odznaczenia są jednocześnie podziękowaniem dla całej Polski samorządnej. Mam świadomość, że za każdym z tych odznaczeń stoją autentyczne dokonania, osiągnięcia, autentyczna praca, wysiłek, a często ryzyko, wyrzeczenia i kłopoty. Za to wszystko najserdeczniej dziękujemy – powiedział prezydent. 


Droga zawodowa Klemensa Podlejskiego 
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego - mgr prawa, mgr administracji. Pracę zawodową rozpoczął w 1981r. w Urzędzie Miasta i Gminy jako referent prawny. Od 1983r. do 1990r. pracował jako Radca Kolegium ds. Wykroczeń w Urzędzie Miasta i Gminy w Koniecpolu. W latach 1984-1987 odbył aplikację sędziowską, w późniejszym terminie złożył egzamin radcowski i został wpisany na listę radców prawnych.

Pracował jako radca prawny w Urzędzie Miasta i Gminy w Szczekocinach, Urzędzie Gminy Niegowa i Urzędzie Miasta i Gminy w Żarkach. Od 1990r. do 1994r. był Burmistrzem Miasta i Gminy Żarki. Od 1994r. do 2000r. był zatrudniony w Banku Spółdzielczym w Żarkach na stanowisku Prezesa Zarządu. Od 1990r. do 2002r. - Radny Rady Gminy w Żarkach. Od 2002r. Burmistrz Miasta i Gminy Żarki.

 Gmina Żarki jest liderem w powiecie myszkowskim w pozyskiwaniu środków z UE. Klemens Podlejski był w 1992 roku w grupie inicjatywnej utworzenia Związku Gmin Jurajskich. Aktywnie uczestniczy w działalności Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. Dzięki swojemu zaangażowaniu wprowadził gminę Żarki do stowarzyszenia Partnerstwo Północnej Jury. Gmina należy również do Częstochowskiej Organizacji Turystycznej.
Na fot. Prezydent Bronisław Komorowski i burmistrz Klemens Podlejski w trakcie rozmowy w Pałacu Prezydenckim.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Adam Markowski) 

czytano: 2879 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2012-05-29 12:36:17

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 11