Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Srebrny Krzyż Zasługi dla Klemensa Podlejskiego, burmistrza Żarek.

Srebrny Krzyż Zasługi dla Klemensa Podlejskiego, burmistrza Żarek.

Klemens Podlejski, burmistrz Żarek otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi. Odznaczenie przyznał i wręczył w dniu 28 maja prezydent RP Bronisław Komorowski.

W tym roku upływa 22 lata od pierwszych wolnych wyborów samorządowych. W związku z obchodzonym z tej okazji Dniem Samorządu Terytorialnego prezydent Bronisław Komorowski odznaczył szczególnie zasłużonych samorządowców z całego kraju. Wśród 23 odznaczonych był także Burmistrz Żarek Klemens Podlejski.

- Odebrałem odznaczenie z rąk prezydenta. Jest to dla mnie zaszczyt, tym bardziej iż z województwa śląskiego odznaczono cztery osoby – powiedział Klemens Podlejski. – Dla mnie osobiście to nagroda za pracę w samorządzie.

Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Uczestniczyło w nim szereg gości z kraju. 

Prezydent podkreślił, iż cieszy się, że może „odznaczyć tych, którzy w sposób umiejętny i z sukcesami - nie tylko osobistej natury, ale też całych społeczności lokalnych  praktykują dobrze funkcjonowanie samorządności w Polsce”  - Odznaczenia są jednocześnie podziękowaniem dla całej Polski samorządnej. Mam świadomość, że za każdym z tych odznaczeń stoją autentyczne dokonania, osiągnięcia, autentyczna praca, wysiłek, a często ryzyko, wyrzeczenia i kłopoty. Za to wszystko najserdeczniej dziękujemy – powiedział prezydent. 


Droga zawodowa Klemensa Podlejskiego 
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego - mgr prawa, mgr administracji. Pracę zawodową rozpoczął w 1981r. w Urzędzie Miasta i Gminy jako referent prawny. Od 1983r. do 1990r. pracował jako Radca Kolegium ds. Wykroczeń w Urzędzie Miasta i Gminy w Koniecpolu. W latach 1984-1987 odbył aplikację sędziowską, w późniejszym terminie złożył egzamin radcowski i został wpisany na listę radców prawnych.

Pracował jako radca prawny w Urzędzie Miasta i Gminy w Szczekocinach, Urzędzie Gminy Niegowa i Urzędzie Miasta i Gminy w Żarkach. Od 1990r. do 1994r. był Burmistrzem Miasta i Gminy Żarki. Od 1994r. do 2000r. był zatrudniony w Banku Spółdzielczym w Żarkach na stanowisku Prezesa Zarządu. Od 1990r. do 2002r. - Radny Rady Gminy w Żarkach. Od 2002r. Burmistrz Miasta i Gminy Żarki.

 Gmina Żarki jest liderem w powiecie myszkowskim w pozyskiwaniu środków z UE. Klemens Podlejski był w 1992 roku w grupie inicjatywnej utworzenia Związku Gmin Jurajskich. Aktywnie uczestniczy w działalności Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. Dzięki swojemu zaangażowaniu wprowadził gminę Żarki do stowarzyszenia Partnerstwo Północnej Jury. Gmina należy również do Częstochowskiej Organizacji Turystycznej.
Na fot. Prezydent Bronisław Komorowski i burmistrz Klemens Podlejski w trakcie rozmowy w Pałacu Prezydenckim.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Adam Markowski) 

29

MAJ

2012

3250

razy

czytano