Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Kolorowe przedszkole w Żarkach. Zakończenie termomodernizacji.

Kolorowe przedszkole w Żarkach. Zakończenie termomodernizacji.

Przedszkole jest estetyczne, ekologiczne, ekonomiczne - tak o zaletach wykonanej inwestycji w przedszkolu mówiła dyrektor placówki Lidia Szczepankiewicz

W dniu 5 czerwca 2012r. z udziałem uśmiechniętych przedszkolaków dokonano poświecenia budynku po wykonanej w ubiegłym roku inwestycji polegającej na termomodernizacji. Aż dwa projekty z gminy Żarki znalazły się wśród 19 wybranych do dofinansowania wśród  małych gmin województwa śląskiego w 2010 r.  w ramach naboru do Działania 5.3. Czyste powietrze i odnawialne  źródła energii Priorytetu V. Środowisko Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2007-2013. Zadanie zrealizowano w 2011 roku. Jedno polegało na termomodernizacji przedszkola w Żarkach, drugie na termomodernizacji Szkoły Podstawowej w Przybynowie. 

Budynek po wykonanym remoncie poświęcił ojciec Stanisław Knapek z Klasztoru Ojców Paulinów. Do przecięcia wstęgi zostali poproszeni: marszałek Mariusz Kleszczewski, burmistrz Klemens Podlejski, przewodniczący Rady Miejskiej tej kadencji: Andrzej Jakóbczak, Stanisława Nowak, dyrektor Lidia Szczepankiewicz, wykonawca Mariusz Rosa, przewodnicząca Rady Rodziców Marta Pilis, przedszkolak Karolina Hangiel.

Marszałek Mariusz Kleszczewski w krótkich słowach wyjaśnił najmłodszym uczestnikom spotkania na czym polega proces termomodernizacji. – To tak, jakby mama kupiła wam na zimę ciepłą kurtkę – powiedział Marszałek Województwa Śląskiego.

Dzieci, nauczyciele oraz pracownicy przedszkola na czele z panią dyrektor złożyli serdecznie podziękowania na ręce radnych, marszałka, burmistrza i pracowników urzędu. O konieczności tej inwestycji mówił obecny przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Jakóbczak. Jej wykonania gratulowała Katarzyna Merta-Wałek, asystentka poseł do Parlamentu Europejskiego Małgorzaty Handzlik. Burmistrz Klemens Podlejski przyznał, iż przywiązuje dużą uwagę do modernizacji obiektów publicznych. W ostatnim czasie zadbano o przedszkole, ale i o jego filę w Kotowicach, szkoły w Żarkach i Przybynowie. Wszystko to za sprawą pozyskiwanych środków. 

- Wartość zadania wynosiła 530 122,60 zł, dofinansowanie unijne to kwota 337 701,15 zł. Dzięki tym środkom przedszkole zostało ocieplone, wymienione została stolarka okienna i drzwiowa, pokrycie dachu, instalacja co. wraz ze źródłem ciepła, wykonano  nowe obróbki blacharskie, zamontowano rynny i rury spustowe – powiedział burmistrz Klemens Podlejski.

W trakcie uroczystości przedszkolaki zaprezentowały specjalny program artystyczny z odwołaniami do ostatnio przeprowadzonych prac oraz codziennie nabywanych nowych umiejętności: tanecznych, plastycznych, muzycznych, językowych i wielu innych. 

- Był to mistrzowski popis pod każdym względem – ocenili uczestnicy spotkania. 

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Anna Stodółkiewicz) 

06

CZE

2012

1458

razy

czytano