Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Dobra zabawa, dużo tańca i jeszcze więcej spalonych kalorii.

Dobra zabawa, dużo tańca i jeszcze więcej spalonych kalorii.

Atmosfera przewyższyła najśmielsze oczekiwania, a poziom adrenaliny na sali sięgał zenitu. Tak w jednym zdaniu można określić emocje, jakie towarzyszyły organizowanemu po raz pierwszy maratonowi Zumby w Żarkach w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach. Imprezę zorganizowała firma Positive Energy z Żarek przy współpracy z MGOK w Żarkach. 

Zumba to zainspirowana latynoskimi rytmami fuzja tańca i aerobiku. Impreza taneczna cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Sala widowiskowa MDK w Żarkach wypełniła się po brzegi. Po pozytywną energię oraz uśmiech na twarz przybyła ogromna liczba Zubowiczów z powiatu myszkowskiego, z  Częstochowy, Katowic  i innych miejscowości województwa. Byli również  panowie. Wiek nie grał roli najmłodszą uczestniczką była czteromiesięczna Ola, która tańczyła na rękach mamy.

Uczestnicy przez 180 minut tańczyli energetyczne układy do szybkiej i pobudzającej muzyki. Imprezę poprowadzili  najlepsi polscy instruktorzy. Pierwszą lekcję rozpoczęła Regla Maria Hernandez Madej. Bardzo znana osobistość w kręgach tancerzy latyno-amerykańskich. Regla urodziła się na Kubie i przez wiele lat zdobywała tam doświadczenie taneczno-choreograficzne. W 2009 roku przyjechała do Polski i od tego czasu robi furorę jako instruktor tańców afro i latino w wielu klubach na Śląsku. Występ Regli był przesycony kubańskimi rytmami, bardzo seksowny i  pełny uśmiechu. Instruktorka cały czas bawi się tańcem, nie powiela usilnie schematów, a jej ruchy są naturalne. 

Kolejnie na scenie zaprezentował się Artur Mizgała, instruktor Zumby level 1, wprowadził uczestników w klimaty salsy, bachaty i cumbii. Pasją Artura jest taniec, wszyscy uczestnicy mogli odczuć moc energii, która wydobywa się z jego choreografii.

Bardzo wysoki poziom zaprezentowały również dwie kolejne instruktorki Magdalena Dyluś i Wioletta Łosiewicz - dziewczyny na co dzień prowadzą zajęcia zumby w Katowicach, Chorzowie i Sosnowcu. Na deskach MGOKu w Żarkach dały pokaz bardzo dynamicznej ekscytującej kombinacji rytmów latynoskich i międzynarodowych: merengue, cumbii, reggaeatonu, samby i wielu innych. Proste kroki taneczne, świetne kombinacje ruchów i motywująca muzyka stworzyła atmosferę świetnej imprezy i totalnie porwała  nas do zabawy.                                                                 
Wszyscy uczestnicy dotrwali do końca, a cześć deklarowała jeszcze chęć zumbowania. Kilka godzin tańca spowodowało zmęczenie, ale przede wszystkim wielką radość wśród uczestników.

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich sponsorów.  m.in firmie Pepsico oraz Red Bull za pełne witamin i energii napoje, Ninie Wieczorek z Cleo Day Spa, firmie Green Salon&Spa, Weronice Woźniak z firmy www.weronikawozniak.net za sprezentowanie sesji fotograficznej,  firmie Braun za bardzo wartościowe nagrody w postaci depilatorów oraz firmie NAVO. Zostało rozlosowanych ponad 40 nagród. 

Zajęcia ZUMBY w Positive Energy odbywają się cyklicznie w każdy wtorek o godzinie 19:00 w SP nr 3 w Myszkowie oraz w środę o 18:00 w MGOK w Żarkach, więcej informacji na www.positive-energy.pl lub pod numerem tel. 668 122 274


18

CZE

2012

6398

razy

czytano