Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Dzień pełen atrakcji Agrogospodarstwie Pod Skałką w Przybynowie.

Dzień pełen atrakcji Agrogospodarstwie Pod Skałką w Przybynowie.

Z jagodzianką w ręku dzieci i dorośli zwiedzali Miniskansen Wsi Jurajskiej. Podziwiali zwierzęta, najmłodsi wybierali imię dla lamy. Starsi raczyli się wiejskimi smakołykami. Każdy, kto chciał doił krowę na czas.
 
Gospodarze Agrogospodarstwa pod Skałką – Barbara i Artur Socha - wraz z rodzina zadbali o to, aby atrakcji nie brakował. W minioną sobotę (7 lipca) otworzyli szeroko wrota zagrody i zorganizowali dzień otwarty. 
 
Chętnych do oglądania minikansenu wsi jurajskiej oraz zwierzyńca nie brakowało mimo upału. - Przyjechaliśmy z dziećmi, jesteśmy z Ostródy spędzamy wakacje na Jurze. Dzięki tej inicjatywie dzieci zobaczyły, jak wygląda wiejskie podwórko, w jakich warunkach żyją zwierzęta – mówi pani Aneta.
 
Oprócz zwiedzania Miniskansenu Mini-Skansenu „Ocalić od zapomnienia” można było zajrzeć do mini zoo , aby pokarmić zwierzęta. Regularnie kursowały powozy konne polnymi i leśnymi drogami. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się przejażdżki kucykiem. Najmłodsi szaleli na dmuchańcach. Pokaz strażacki w wykonaniu OSP Przybynów zakończył się wielkim prysznicem dla widzów. Były występy grupy o nazwie „ Bez talentu”. Degustowano chleb ze smalcem i ogórkiem. Obecny poseł Artur Bramora wziął udział spróbował sił w dojeniu krowy na czas. Pokonał w tej konkurencji innych samorządowców. Nie dorównali mu ani starosta Wojciech Picheta, ani radni powiatowi: Marian Szczerbak i Jarosław Kumor, ani burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak. 
 
Na stoisku Partnerstwa Północnej Jury rozdawano materiały promocyjne oraz informowana nt. unijnych dofinansowań. Nie zabrakło również lokalnych specjałów. W trakcie spotkania wybrano imię dla lamy. Jury w składzie: Barbara Socha, burmistrz Żarek Klemens Podlejski oraz przewodniczący Rady Powiatu Marian Szczerbak wybrali imię „Jurajka” dla lamy. Imię wymyśliła i nagrodę odebrała Gabrysia Kot z Żarek. 
 
Agrogospodarstwo pod Skałką w ub. roku otrzymało puchar od Marszałka Województwa Śląskiego w kategorii Najlepsze Przedsięwzięcie Odnowy Wsi w Województwie Śląskim. Gospodarze weszli w ogólnopolską sieć Edukacyjnych gospodarstwa agroturystycznych. Prowadzą gospodarstwo rolne, noclegują turystów, edukują dzieci i młodzież. Wprowadzi interesujące programy edukacyjne w oparciu o posiadane zasoby kulturowe. Więcej informacji na stronie www.agroskalka.pl
 
(przygotowała i fot: Katarzyna Kulińska-Pluta) 

Dzień otwarty Agrogospodarstwie Pod Skałką w Przybynowie (Ilość zdjęć w galerii: 30)

09

LIP

2012

4102

razy

czytano